77 78 2e afd. 29 juni 1967 UITKERING IN VERBAND MET DE VERLATE INWERKINGTREDING VAN HET VERHAALBESLUIT Heemstede, 14 juni 1967. Aan de Raad, In een circulaire van 19 mei 1967, nr. AB67/U830, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken richtlijnen verstrekt inzake de toekenning aan het rijkspersoneel van een uitkering-ineens over het tijdvak van 1 januari t/m 30 juni 1967. De uitkering is bedoeld als een compensatie voor het nadeel dat belang- hebbenden ondervinden van de verlate inwerkingtreding van de nieuwe regeling van pensioenbijdrageverhaal. Laatstgenoemde regeling, welke voor de personeelsleden met een salaris van 1.270,per maand of minder, een verlaging van het pensioenbij- drageverhaal en dus een verhoging van het inkomen betekent, zou aan- vankelijk in werking treden op 1 januari 1967. Om administratief-technische redenen is deze datum echter uitgesteld tot 1 juli 1967. De uitkering bedraagt f 22,50 per maand voor de laagste ambtenaren en daalt, naar gelang het salaris stijgt, tot f 6,50 per maand. Ambtenaren met een salaris van meer dan f 1.270,per maand ontvangen geen com- pensatie, ondanks het feit dat voor deze groep het pensioenbijdrageverhaal wordt verhoogd en dus het inkomen is verminderd Voornoemde Minister nodigt de gemeentebesturen uit eenzelfde voor- ziening als hiervoor bedoeld, te treffen ten behoeve van het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van Ge- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft in een circulaire van 6 juni 1967, no. 437, de aangesloten gemeenten geadviseerd zich aan de voor het rijkspersoneel getroffen regeling te conformeren. De beide hierboven aangehaalde circulaires zijn voor u bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen u voor aan het verzoek van de Minister van Binnenlandse Zaken gevoig te geven en daartoe het ontwerp-besluit vast te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 7