87 4e afd. 27 juli 1967 AANLEG GEDEELTE PARALLELWEG LANGS CRUQUISWEG. Heemstede, 12 juli 1967. Aan de Raad, De N.V. Carrosseriefabriek Christiaanse, gevestigd te Haarlem, is voor- nemens een bedrijfsruimte te bouwen op het haar in eigendom toebehoren- de industrieterrein, gelegen ten noorden van de Cruquiusweg. Deze be- drijfsruimte zai waarschijnlijk reeds over enkele maanden in gebruik ge- nomen kunnen worden. Met het oog hierop is het noodzakelijk dat op korte termijn een ge- deelte wordt aangelegd van de parallelweg, welke in het door U op 23 februari j.l. vastgestelde bestemmingsplan ,,Industrieterrein Cruquius- weg" langs de noordzijde van deze provinciale weg is geprojecteerd, name- lijk het gedeelte tussen de Nijverheidsweg en het terrein van genoemde n.v. De meest eigenaren van de daarvoor benodigde grond hebben zich be- reid verklaard deze grond om niet aan de gemeente af te staan. Wij heb- ben inmiddels, gebruik makend van de door U aan ons gedelegeerde be- voegdheid, besloten tot aanvaarding om niet. De eigenaresse van één strook, mevrouw H. A. M. Voorham-Kamphues, alhier, heeft in tegen- stelling tot de andere eigenaren, geen bouwgrond aan de toekomstige parallelweg in eigendom, Overdracht om niet kan daarom van haar uiter- aard niet gevergd worden. Bij de met haar gevoerde onderhandelingen is overeenstemming verkregen over een koopsom van f20,per m2, d.i. bijna de prijs welke zij enige jaren geleden voor deze grond heeft betaald, vermeerderd met renteverlies. Voor de hele strook, groot 318 m-, komt dit neer op f 6.360,Wij achten deze prijs alleszins aanvaardbaar en stellen U voor tot aankoop voor dit bedrag te besluiten. Zodra het aan- grenzende perceel bouwgrond (sectie C, nr. 8290; zie tekening) zal worden 'oebouwd, zal de eigenaar daarvan deze som, verhoogd met renteverlies, aan de gemeente moeten restitueren. Het plan voor de aanleg van bovengenoemd gedeelte van de parallelweg 'ig't bij de stukken voor U ter inzage. Met het oog op de huidige schaarste aan financieringsmiddelen is het o.i. niet mogelijk de weg thans reeds tot het terrein van de gemeentereiniging door te trekken. Om dezelfde reden dient naar ons oordeel voorlopig de aanleg van een trottoir langs de parallelweg, dat voorlopig toch niet zou worden gebruikt, achterwege te blijven. De aanlegkosten van het gedeelte van de parallelweg, zonder trot- toir, worden blijkens de mede voor U ter visie gelegde begroting geraamd op rond f 89.500, De exploitanten van de aangrenzende bouwterreinen dienen ingevolge de Bouwexploitatieverordening een deel van deze kosten aan de gemeente te restitueren zodra zij tot exploitatie willen overgaan. Daar de parallel- weg ook van belang zal zijn voor doorgaand verkeer, behoeven zij naar ons oordeel niet de volle aanlegkosten te dragen; wij achten het redelijk hen 50 der kosten in rekening te brengen. Voor de Technische Handelsonderneming C. J. van den Broek n.v., die reeds een bedrijfsgebouw aan de toekomstige weg heeft gesticht, hebben wij de bijdrage in de aanlegkosten voorlopig berekend op 37.500,en voor de N.V. Carosseriefabriek Christiaanse op 16.340,Bij de bereke- ning van deze bedragen is uitgegaan van de gemiddelde aanlegkosten voor de gehele in het bestemmingsplan geprojecteerde weg, en de ge- middelde terreinbreedte van genoemde bedrijven. In verband met de onderhavige wegaanleg dient het hoofdleidingnet voor gas en water te worden uitgebreid met 300 m buis. De kosten hier-

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 3