4e afd. 27 juli 1967 gg EXPLOITATIE VAN GRONDEN TEN NOORDEN VAN DE LAAN VAN ROZENBURG EN NAAMGEVING NIEÜWE WEG. Heemstede, 12 juli 1967. Aan de Raad, In Uw vergadering van 24 november j.l. hebt U overeenkomstig ons voorstel van 10 november t.v., nr. 140, een bestemmingsplan vastgesteld voor een terrein ten noorden van de Laan van Rozenburg, hetwelk be- grensd wordt door de achtertuinen van de woningen aan die laan, die van de woningen aan de noordoostzijde van de Chrysanthemumlaan, de ge- meentegrens en de achtertuinen van woningen aan de westzijde van de Herenweg. Zoals wij U in genoemd voorstel reeds meedeelden was de naamloze vennootschap Bouw-, Financierings- en Beleggingsmaatschappij Nijhan N.V., gevestigd te Amsterdam, voornemens het haar in eigendom toebehorendc en nog onbebouwde deel van de bij dat bestemmingsplan betrokken terrein in bouwexploitatie te brengen. Zij wilde ter plaatse 4 bungalows, 25 eengezinshuizen en 26 garages bouwen. Dit bouwplan is inmiddels overgenomen door de N.V. Centrum, eveneens te Amsterdam gevestigd. Ten behoeve van de realisering van dit plan moet de Zandvoorter Allee worden doorgetrokken tot de gemeentegrens en moet in het verlengde van de Amaryllislaan een nieuwe weg worden aangelegd, welke zal aansluiten op de verlengde Zandvoorter Allee. De N.V. Centrum heeft gevraagd de aanleg van de nieuwe weg en het gedeelte van de verlengde Zandvoorter Allee dat nodig is voor de reali- sermg van het bouwplan, zelf te mogen doen uitvoeren. Naar ons oordeel bestaan hiertegen geen overwegende bezwaren, mits de aanleg geschiedt overeenkomstig een nog door ons college goed te keuren bestek en met machtnemmg van de aanwijzingen welke zo nodig door de directeur van Openbare Werken zullen worden gegeven. Na het gereedkomen van de wegaanleg zullen de nieuwe weg en meer- genoemd weggedeelte kosteloos en om niet aan de gemeente moeten wor- en overgedragen, zulks op grond van de „Algemene bepalingen voor het m bouwexploitatie brengen van gronden door particulieren in de gemeente eemstede Voorts zullen ingevolge die verordening aan de gemeente moeten worden betaald: de kosten van het ontwerpen van het plan voor ue nolering, toezichtskosten, bijdragen in de kosten van hoofdriolering en zuivermgsmrichting van rioolwater, kosten verplaatsing lichtmasten bij de zandvoorter Allee en de kosten van 14 nieuwe lichtmasten en drie brand- kranen. Deze kosten worden geraamd op f 22.600,in totaal. Ter besparing van kosten is het o.i. gewenst dat de aannemer die be- doelde wegaanleg zal verzorgen, ook de aanieg, c.q. wijziging van het ge- deelte van de Zandvoorter Allee tussen de Laan van Rozenburg en het terrem van de N.V. Centrum uitvoert. De daarbij betrokken grond is eigendom van de gemeente. De kosten van dit werk worden blijkens de r mzage gelegde begroting geraamd op rond f 49.350,waar- van 1 5.500,— voor door de gemeente uit te voeren aanleg van plant- lk'' ;i( I10! redelijk dat deze kosten door de gemeente en de 7ar,a CentruiTJ leder voor de helft worden gedragen; dit gedeelte van de zandvoorter Allee îs namelijk zowel van belang voor het doorgaande ver- als voor de te bouwen woningen. Ten laste van de gemeente zal dus naar rammg komen f 24.675,—. In verband met de onderhavige wegaanleg dienen hoofdleidingen voor gas en water en hoofdkabels voor elektriciteit te worden gelegd. De kosten mervan worden blijkens de ter visie gelegde begrotingen van de directeur

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 5