89 4e afd. 27 juli 1967 UITBREIDING R.K. GEDEELTE ALGEMENE BEGRAAFPLAATS. Heemstede, 12 juli 1967. Aan de Raad. Ingevolge raadsbesluit van 30 oktober 1958, nr. 131, werd de algemene begraafplaats uitgebreid met een r.k. gedeelte, zulks ten behoeve van het begraven van gestorven leden der Parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart. Destijds werd aangenomen dat het bij deze uitbreiding betrokken terrein ruimte zou bieden voor het maken van 200 250 graven, hetgeen vol- doende zou zijn voor 15 jaar. In werkelijkheid bood het terrein echter ruimte voor niet meer dan 200 graven. Hierdoor en mede als gevolg van het feit dat het aantal begravingen ook op het r.k. gedeelte de laatste jaren is toegenomen, zal dit deel binnenkort moeten worden uitgebreid. Met name voor de categorie ,,algemene graven" is nog slechts zeer weinig ruimte beschikbaar, waarschijnlijk voor minder dan één jaar. Wij hebben derhalve een plan laten ontwerpen voor de uitbreiding van het r.k. gedeelte; dit plan is voor U ter inzage gelegd. Op het aan te leggen nieuwe gedeelte, dat achter en ten zuidwesten van de gemeente- woning Glipper Dreef 227_is gelegen, zullen 131 graven gemaakt kunnen worden. Tezamen met het nog beschikbare deel van het bestaande r.k. gedeelte zal dit waarschijnlijk voldoende zijn voor 10 jaar. De kosten van de uitbreiding worden blijkens de mede voor U ter visie gelegde begroting geraamd op /62.100,—. Hierin zijn tevens de kosten begrepen van de voorzieningen welke met het oog op de uitbreiding moe- ten worden getroffen aan genoemde gemeentewoning, waarvan de achter- tum moet worden opgehoogd. Overeenkomstig artikel 16 van de Wet op de lijkbezorging zijn de be- Janghebbenden bij de percelen welke na de uitbreiding geheel of gedeelte- lijk bmnen een afstand van 50 m van de begraafplaats zullen liggen, door een aankondiging in enkele bladen in de gelegenheid gesteld hun bezwaren tegen de voorgenomen uitbreiding schriftelijk aan ons kenbaar te maken Van deze gelegenheid is geen gebruik gemaakt. Wij stellen U derhalve voor ons ten behoeve van de uitvoering van het onderhavige plan een krediet te verlenen van 62.100, Vj°r,",Tel nodig merken wij op dat ingevolge artikel 19 van de Wet op de - ijkbezorging het gemeentebestuur ervoor dient te zorgen dat de algemene begraafplaatsen zodanig worden aangelegd dat op verlangen hpfit H bestu.ur van ,een kerkelijke gemeente die geen eigen begraafplaats bezit, de gestorven leden dier gemeente in een afzonderlijk, uitsluitend or henbestemd gedeelte kunnen worden begraven, welke gedeelte een afzonderhjke mgang moet hebben. .^Tenslotte herinneren wij eraan dat ingevolge genoemd artikel 16 voor verwezenlijkmg van het plan verlof van gedeputeerde staten vereist is. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard, De secretaris, P. M. v. Drooge, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 9