100 4e afd. 28 september 1967 CENTRALE VERWARMING DIENSTWONING ALGEMENE BEGRAAFPLAATS. Heemstede, 21 september 1967. Aan de Raad, De dienstwoning van de algemene begraafplaats is uitermate vochtig en kil, hetgeen o.m. veroorzaakt wordt doordat een deel van de woning boven open water staat, terwijl een ander deel boven kelders ligt die in het water staan. Verder is het huis geheel bepleisterd, waardoor het „ademen" van de woning wordt bemoeilijkt. Nadat de gemeente-arts met het oog op de gezondheidstoestand van de bewoners had aangedrongen op verbetering van de woning, hebben wij in 1965 onder en boven de vloeren isolerende lagen laten aanbrengen. Con- densvorming op de vloeren treedt sedertdien niet meer op, doch het blijft onmogelijk de woning op normaie wijze voldoende warm te stoken. Het hoofd van de afdeling Binnenklimaat van het Instituut voor Gezondheids- techniek T.N.O. heeft desgevraagd geadviseerd het huis van een centrale verwarmingsinstallatie te voorzien. De totale kosten van een dergelijke met aardgas te stoken installatie worden blijkens de voor u ter inzage ge- iegde begroting geraamd op f 7.530, Wij achten het niet redelijk deze kosten via een huurverhoging geheel of grotendeels op de bewoners te verhalen, aangezien het hier in feite gaat om het herstellen van emstige gebreken welke het woongenot sterk scha- den. Een huurverhoging van f 15,per maand, waarmee de huurder zich akkoord heeft verklaard, is o.i. aanvaardbaar. Wij stellen u voor tot het aanbrengen van een centrale verwarmings- installatie te besluiten, waarna wij, gebruik makend van de aan ons ge- delegeerde bevoegdheid, de huur met genoemd bedrag zullen verhogen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 21 september 1967; ten behoeve van het aanbrengen van een centrale verwarmingsinstallatie in de dienstwoning vaji de algemene begraafplaats, plaatselijk gemerkt Herfstlaan 1, ten laste van de kapitaaldienst der gemeentebegroting een krediet van f 7.530,beschikbaar te stellen, welk bedrag in één jaar zal worden afgeschreven. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: Heemstede, 28 september 1967 De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 13