102 2e afd. 28 september 1967 VERNIEUWING CENTRALE VERWARMINGSINSTALLATIE BRONSTEESCHOOL. Heemstede, 30 augustus 1967. Aan de Raad, Hierbij delen wij U mede, dat de centrale verwarmingsinstallatie in de Bronsteeschool na het vorige stookseizoen geheel defekt is geraakt. De grote ketei is na 12 jaar stoken zodanig versleten, dat deze niet meer kan worden hersteld en vervangen moet worden. Een tweede ketel met een kleinere capaciteit, welke in voor- en na- seizoen de grote ketel vervangt en bij lage temperatuur ter aanvulling dient, vertoont na 20 jaar gebruik meerdere gebreken, zodat vervanging eveneens noodzakelijk is. Voorts is geblcken, dat de elektrische installatie in het ketelhuis niet meer deugdelijk werkt. In het laatste stookseizoen zijn diverse storingen in de relais en de schakelklok opgetreden, waardoor het niet verantwoord is deze te handhaven. Gelijktijdig met deze veranderingen dient de installatie te worden voor- zien van een geforceerde circulatie door het aanbrengen van circulatie- pompen. Hiermede wordt bereikt, dat de temperatuur in de het verst van het ketelhuis gelegen lokalen niet langer teveel achter blijft bij die in de overige iokalen van de school. Tenslotte is het gewenst deze gelegenheid aan te grijpen om de instal- latie in twee groepen te splitsen, te weten één voor de school en één voor de conciergewoning. Hierdoor wordt een meer economisch verbruik van de warmte verkregen vooral tijdens de weekeinden en de vakanties. Uit financieel oogpunt bezien is het thans aantrekkelijk nieuwe ketels aan te schaffen, welke geschikt zijn voor het stoken met aardgas. De aanschaffingskosten hiervan liggen weliswaar enigszins hoger dan die van oliestookketels, doch op de stookkosten, geeft het gebruik van aardgas een aanzienlijke besparing. Voor bedrijven en overheidsinstellingen zijn de kosten van huisbrandolie door de spanningen in het midden-oosten inmiddels gestegen tot 14,50 per 100 liter. Uitgaande van een gemid- deld verbruik van 43000 liter olie per jaar geeft het stoken met aardgas een besparing van f 2.623,50 (netto stookwaarde 1 liter huisbramdolie II vergelijkbaar met circa 1.15 m:! aardgas). De totale kosten van het vemieuwen van de twee ketels met genoemde bijkomende werkzaamheden, van de aanleg van een zwaardere dienst- leiding voor gas, een gemetselde ruimte voor de gasmeter en van het opnieuw schilderen van de kelder worden geraamd op 20.000, Wij stellen U voor tot het treffen van de noodzakelijke voorzieningen aan de centrale verwarmingsinstallatie van de Bronsteeschool te besluiten en hiervoor een krediet van f 20.000,te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 17