103 4e afd. 28 september 1967 SCHATTING BEZITTINGEN GRONDBEDKIJF Heemstede, 6 september 1967. Aan de Raad, De commissie welke u in uw vergadering van 26 januari j.l. hebt be- noemd voor de schatting van de bij het Grondbedrijf in beheer zijnde ei- gendommen, heeft op 9 maart j.l. haar rapport uitgebracht; dit rapport is voor u ter inzage gelegd. Uit het bijgevoegd vergelijkende overzicht blijkt dat de geschatte waarde van alle complexen tezamen aanzienlijk hoger is dan de balanswaarde per 31 december 1966 volgens de ontwerp-rekening over 1966 welke even- eens voor u ter inzage ligt. Met twee complexen is evenwel het omgekeerde geval, namelijk met de complexen „Van Merlenlaan-Kerklaan" en „Prin- senlaan"; het nadelig verschil bedraagt respectievelijk 642.858,28 en f 43.969,21. Ingevolge artikel 34 derde lid, van de Verordening op het beheer van de gemeentebedrijven zou het nadelig verschil in dergelijke gevalien aller- eerst afgeboekt moeten worden van de (belegde) reserve en in geval deze niet toereikend is van de taxatiereserve; zou ook deze niet voldoende zijn, dan zou de gemeente het restant uit haar gewone middelen moeten ver- goeden. De balanswaarde wordt dan tot de geschatte waarde terugge- bracht, terwijl verdere rentebijschrijving achterwege blijft. Deze regeling is sterk verouderd en onbevredigend; zij vertroebelt het juiste inzicht in de kosten van de gronden. In de ontwerp-beheersveror- dening welke wij u bij ons voorstel d.d. 17 augustus J.I., nr. 98, aanboden, is een en ander dan ook niet overgenomen, zulks in navolging van moderne beheersverordeningen van andere gemeenten. In plaats daarvan is be- paald dat ten aanzien van de financiële uitkomsten van de schatting het bedrijf als één geheel wordt beschouwd en dat tengevolge van de schat- ting de boekwaardecijfers geen verandering ondergaan. Toepassing van artikel 34, derde lid, van de nog geldende beheersver- ordening zou er in casu ondanks het feit dat de schatting van alle complexen tezamen veel hoger is dan de balanswaarde toe leiden dat de (belegde) reserve geheel verdwijnt en dat de balanswaarde van de twee genoemde complexen wordt verlaagd tot de geschatte waarde. Wij stellen u voor ermee akkoord te gaan dat dit niet geschiedt, doch dat overeenkomstig de ontwerp-beheersverordening wordt gehandeld, zo- dat geen der boekwaarden wordt gewijzigd, terwijl de rekeningen ,,Taxatie- reserve" en ,,Voordelig taxatieverschil" worden verhoogd tot het verschil tussen de geschatte waarde en de balanswaarde per 31 december 1966 (volgens de ontwerp-rekening over 1966 1.206.730,64), een en ander be- houdens de goedkeuring van gedeputeerde staten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 19