98 2e afd. 28 september 1967 Grondbedrijf. Artikelen 24 en 25. Voor gronden, die in het grondbedrijf worden ingebraeht, terwijl zii langer dan een half jaar eigendom van de gemeente zijn, wordt de reke- mng, „meerwaarde bij inbreng" geïntroduceerd. Op deze rekening wordt de positieve waarde geboekt van het verschil tussen schattingswaarde en de met gedekte kapitaaisuitgaven betreffende deze gronden in de algemene dienst. Thans wordt de geschatte waarde volledig aan de alee- mene dienst uitgekeerd. Artikel 26. Thans wordt het nadelig saldo van de exploitatierekeningen tot een maximum van de rentekosten op de boekwaarde van de gronden biige- schreven. Omdat wij menen dat het in het algemeen verantwoord is ook nadehge saldi die hoger zijn dan de rente bij te schrijven, hebben wii deze beperking in het ontwerp laten vallen. In dit artikel wordt voorts bepaald dat voordelige saldi van exploitatie- rekemngen in mindering komen van de boekwaarde van de gronden. Een zodanige bepaling ontbreekt thans. Tot dusver werdeu voordelige saldi aan de reserve toegevoegd. Bij afwisselende voor- en nadelige saldi van een compiex wordt in een reeks van jaren wel biigeschreven maar nooit afgeschreven. De methode in het ontwerp verdient o.i. daarom voorkeur. Artikel 27. In dit artikel wordt het maken van een kostprijsberekening en de ge- regelde aanpassing van deze berekening voorgeschreven voor objecten die in uitvoering worden genomen. Artikel 28. De verkoopprijzen zullen moeten steunen op de berekeningen bedoeld in artikel 26. Dit houdt echter niet in, dat in gevallen waar de marktwaar- de van de gronden, de gecalculeerde kostprijs overtreft, het verschil door de gemeente zal worden prijsgegeven. Artikelen 29, 30, 31 en 32. In afwijking van artikel 30 van de geldende verordening worden, zo- lang een complex niet geheel is uitgegeven, verschillen tussen ver- koopprijs en kostprijs op een daartoe voor dat complex te bestemmen rekening geboekt. Indien het complex geheel is verkocht, wordt het posi- tief of negatief resultaat, hetzij overgeboekt naar de reserve of door de gemeente bijgepast. Artikel 33, lid 2. Gronden bestemd voor plantsoenen, speel- of sportterreinen, die niet al- leen van belang zijn voor het complex waarin zij liggen, worden in het ontwerp uit het bedrijf genomen voor een in de kostprijsberekening vast te leggen vergoeding. Deze vergoeding vormt in deze berekeneing dus een aftrekpost. Artikel 33, lid 3. Thans dienen gronden bestemd voor gemeentelijke diensten en bedrijven voor de geschatte waarde uit het bedrijf te worden genomen (art. 29). Deze schattingen worden in het ontwerp achterwege gelaten Het aan het bedrijf te vergoeden bedrag dient gelijk te zijn aan de prijs, die aan derden zou worden berekend.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 2