107 4e afd. 28 september 1667 2. Het beroepschrift wordt binnen vier weken na de dag waarop het be- sluit is verzonden, ingediend bij de burgemeester. Deze zendt het onver- wijld door. 3. Voor de toepassing van het eerste lid wordt het niet binnen de gestelde termijn besluiten gelijkgesteld met een besluit tot weigering. De beroepstermijn begint alsdan op de dag, volgende op die waarop het besluit uiterlijk had moeten zijn genomen. 4. De Commissaris der Koningin beslist binnen twee maanden nadat het beroepschrift is ingekomen. Hij/zij kan zijn/haar beslissing voor ten hoogste twee maanden verdagen. Hoofdstuk 6. Het verstrekken van alcoholvrije drank Artikel 6.1 Voor de toepassing van dit hoofdstuk wordt onder alcoholvrije drank mede verstaan de drank, die bij een temperatuur van 15° C voor minder dan 1 y2 volumenprocent uit alcohol bestaat. Artikel 6.2 1. Het is verboden zonder verlof van burgemeester en wethouders in een besloten ruimte bedrijfsmatig alcoholvrije drank voor gebruik ter plaat- se te verstrekken. 2. Dit verbod geldt niet: a. indien wordt gehandeld krachtens een vergunning ingevolge de wet tot het uitoefenen van een horecabedrijf of een horecawerkzaamheid; b. indien deze verstrekking geschiedt ais dienstverlening van bijkom- stige aard aan personen die in die besloten ruimte vertoeven anders dan voor het gebruiken van consumpties; c. voor legerplaatsen en aan het militair gezag onderworpen lokali- teiten; d. voor middelen van vervoer tijdens hun gebruik als zodanig. Artikel 6.3 1. Het verlof geldt uitsluitend voor een of meer in het verlof vermelde ruimten. 2. Bij overlijden van een verlofhouder kan het verlofbedrijf door of namens één van zijn rechtsopvolgers worden voortgezet tot een maand na het overlijden of, indien binnen die termijn terzake een nieuw verlof is aan- gevraagd, tot het tijdstip waarop op deze aanvraag onherroepelijk is beslist. Artikel 6.4 Voor het verkrijgen van een verlof moet een natuurlijk persoon de leef- tijd van 18 jaar hebben bereikt en voldoen aan de eisen, die bij of krachtens artikel 5, tweede lid, aanhef en letters a en b, en derde lid, van de wet, wor- den gesteld aan de bedrijfsleiders en de beheerders. Artikel 6.5 1. Het verlof wordt schriftelijk aangevraagd bij burgemeester en wet- houders. Dezen beslissen binnen drie maanden nadat de aanvraag is ingekomen. 2. Een verlof kan onder beperkingen worden verleend; aan een verlof kunnen voorschriften worden verbonden. I

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 36