110a, b 4e afd. 28 september 1967 ONTEIGENING ERFPACHTSRECHT EN BEEINDIGING PACHT- OVEREENKOMST TERREINEN AAN DE ZEELANDLAAN Heemstede, 13 september 1967. Aan de Raad, Voor de uitvoering van het plan voor de bouw van 308 woningwet- woningen c.a. in het bestemmingsplan „Van Merlenlaan-Kerklaan". waar- toe u in uw vergadering van 29 juni j.l. hebt besloten, dient de gemeente te beschikken over het perceel sectie B, nummer 6930, groot 1170 m2. Weliswaar berust de blote eigendom hierbij bij de gemeente, doch de heren C. J. en H. van der Weiden hebben het recht van erfpacht op dit perceel, waarop o.a. een deel staat van hun boerderij, plaatselijk gemerkt Zandvaartpad 3 en 5. Verder is bij het bouwplan betrokken het gedeelte, groot ongeveer 1887 m2, van het perceel sectie B, nummer 7212, dat door de gemeente is verpacht aan genoemde personen; op deze verpachte grond staat o.m. het overige deel van hun boerderij. Uiteraard moeten zowel de erfpacht als de pacht binnenkort worden beëindigd. Wij hebben hierover reeds herhaalde malen met de heren Van der Weiden onderhandeld, doch tot nu toe kon geen overeenstemming wor- den verkregen. Wij achten het daarom noodzakelijk dat wordt overgegaan tot onteige- ning van het recht van erfpacht op eerstgenoemd perceel en dat bij de pachtkamer van het kantongerecht te Haarlem ontbinding wordt gevor- derd van de pacht van bedoeld gedeelte van het tweede perceel. Onder mededeling dat de op deze zaak betrekking hebbende stukken (waaronder twee tekeningen) voor u ter inzage liggen, stellen wij u daar- om voor: a. voorlopig goed te keuren het plan tot onteigening ten name van de ge- meente van het erfpachtsrecht op het perceel sectie B, nummer 6930, met rode omlijning aangegeven op de bij dit besluit behorende teke- ning nummer 4.40E.6, zulks teneinde uitvoering te kunnen geven aan het bestemmingsplan ,,Van Merlenlaan-Kerklaan", vastgesteld bij uw besluit van 26 mei 1966, nr. 77; b. ontbinding in rechte te vorderen van de pachtovereenkomst terzake van een gedeelte, groot 1887 m2 van het perceel sectie B, nummer 7212. Twee ontwerp-besluiten bieden wij u daartoe aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 53