111 4e afd. 28 september 1967 VERWERVING GROND T.B.V. AANLEG PARALLELWEG LANGS CRUQUIUSWEG Heemstede, 13 september 1967. Aan de Raad, Ten behoeve van de aanleg van een parallelweg langs de noordzijde van de Cruquiusweg dient de gemeente de beschikking te verkrijgen over een strook grond, groot 1163 m2 welke eigendom is van de r.k. Sport- vereniging H.B.C. Het bestuur dezer vereniging is bereid gevonden die strook, welke op de voor u ter inzage gelegde tekening is aangeduid, om niet aan de gemeente over te dragen onder voorwaarde dat voor rekening van de gemeente wor- den genomen: a. de overdrachtskosten; b. de kosten van een twee meter hoog hekwerk op de nieuwe eigen- domsgrens aan de noordkant van de toekomstige parallelweg; c. de kosten van het aanleggen van een aardgasleiding naar het vereni- gingsgebouw van H.B.C. V°or zoveel de punten a en b betreft is de gestelde voorwaarde naar ons oordeel zonder meer aanvaardbaar. De sub c bedoelde gasleiding zal naar raming een bedrag van f 5.550,kosten. Dat deze kosten zo hoog zijn, wordt veroorzaakt door de grote lengte en (dus) ook de grote diameter van de leiding. Gelet op de oppervlakte van de over te dragen grond achten wij het echter wel verantwoord dit bedrag ten laste van de gemeente te nemen. Wij geven u daarom in overweging de onderhavige strook onder de ge- stelde voorwaarde om niet over te nemen en in verband hiermede ten laste van de gewone dienst der gemeentebegroting een krediet van f 5.550, beschikbaar te stellen. De kosten van het te maken hekwerk zullen te zijner tijd worden opgenomen in de begroting voor het aanleggen van het betrokken gedeelte van de parallelweg. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 57