5 2e afd. 25 januari 1968 c. AIs gevolg van de aanleg der hogedrukleidingen zullen enige lage- drukleidingen, welke daaruit gevoed worden, verzwaard dienen te wor- den. De verzwaring der leidingen, genoemd in de bij de stukken gevoegde specificatie, zal in totaal een bedrag vergen van 115.300, In totaal zal deze tweede fase mitsdien een bedrag vorderen van f 567.300,— f 67.400,— f 115.300,— f 750.000,—. Dit bedrag is dus belangrijk hoger dan dat genoemd in onze aanbiedings- nota bij de begrotingen 1968. Enerzijds is dit een gevolg van het feit, dat de door het Gasinstituut opgestelde kostenramingen thans bijna 2 jaren oud zijn en het in totaal voor dit project door het instituut geraamde bedrag van 1.500.000, naar alle waarschijnlijkheid overschreden zal worden, anderzijds bestaat de mogelijkheid, dat de derde fase minder dan f 500.000,zal kosten. Tenslotte dienen wij uw aandacht nog te vragen voor het volgende. In onderzoek is thans de mogelijkheid van de stichting van een tweede aard- gasontvangststation in het verzorgingsgebied van ons gasbedrijf in Ben- nebroek of Vogelenzang, dat zou kunnen worden aangesloten op de regio- nale transportleiding van de N.V. Nederlandse Gasunie, welke van Leiden naar Lisse loopt. De kosten van een dergelijk station worden door de Gasunie en de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland gezamenlijk ge- dragen. De bedrijfszekerheid van de gasvoorziening in Heemstede, Benne- broek en Vogelenzang zou daarmede belangrijk verbeterd worden. Stich- ting van een dergelijk station zou tevens betekenen, dat de hogedruk- leiding van daar naar Heemstede van intergemeentelijk belang zou wor- den en dan door de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland voor haar re- kening zou kunnen worden genomen. In geval van nood zou n.l. via deze leiding, mits van voldoende capaciteit zijnde, het gehele verzorgingsgebied in Vogelenzang, Bennebroek en Heemstede van gas kunnen worden voor- zien; het ontvangststation op het terrein van het gasbedrijf zou in dat geval zijn volle capaciteit ten dienste van Haarlem kunnen stellen. De door de N.V. Gasunie Zuid-Kennemerland in deze te nemen beslis- sing valt niet op korte termijn te verwachten. Zou zij in voor onze ge- meente gnnstige zin uitvallen dan betekent dit, dat de ten laste der ge- meente komende uitgaven met rond f 350.000,zouden verminderen. Wij zijn evenwel van oordeel, dat de toeneming van het gasverbruik een stagnatie in de aanpassing van het distributienet daaraan niet gedoogt en dat op de hierboven genoemde beslissing niet mag worden gewacht, zodat wij u thans voorstellen het in totaal benodigde krediet van f 750.000, door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Mocht later blijken, dat de uitgaven voor onze gemeente rond 350.000,minder zullen bedragen, dan kan dit bedrag in mindering komen op het voor de derde en laatste fase door uw raad te voteren krediet. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 10