5 2e afd. 25 januari 1968 AANPASSING GASDISTKIBUTIENET AAN TOENEMEND AARDGASVERBRUIK (2e fase). Heemstede, 17 januari 1968. Aan de Raad, In onze aanbiedingsnota bij de begrotingen voor 1968 deelden wij u mede, dat voor de tweede fase van de aanpassing van het gasdistributienet aan het toenemend aardgasverbruik in het begrotingsjaar een inves- tering noodzakelijk zou zijn, van rond 500.000,een bedrag ongeveer gelijk aan dat, hetwelk bij uw besluit van 30 maart 1967 no. 42 voor de eerste fase beschikbaar werd gesteld. In ons bij dat besluit behorend voorstel werd vermeld, dat het te ver- lenen krediet o.m. zou worden besteed voor de aanieg van een hogedruk- leiding van het gasbedrijf via Nijverheidsweg, Cruquisweg, Wipperplein, Heemsteedse Dreef, Camplaan, Van Merlenlaan door het Centrumplan naar de Kerklaan en verder via Blekersvaartweg, Crayenestersingel, Adr. Pauwlaan en Laan van Rozenburg naar de Zandvoorter Allee. In verband met de omstandigheid dat het bouwrijp maken van grond in het Centrumplan ten behoeve van de bouw der woningwetflats op een later tijdstip geschiedde dan aanvankelijk was voorzien bleek het voors- hands niet mogelijk de hogedrukleiding door het Centrumplan aan te leg- gen. Om stagnatie in de noodzakelijke aanpassing van het gasdistributienet te voorkomen meenden wij, dat met de aanleg van hogedrukleidingen diende te worden voortgegaan. In plaats van de aanleg van een hogedrukleiding door het Centrumplan en langs de Blekersvaartweg tussen II en V op de voor u bij de stukken ter inzage liggende tekening werd het beter geacht eerst de hogedruk- leiding door te trekken langs de Van Merlenlaan naar de Herenweg (van I naar II op de tekening) en een hogedrukleiding aan te leggen, ter hoogte van de P. Aertszlaan aftakkende van de door de Heemsteedse Dreef lo- pende persleiding tussen Heemstede en Haarlem, naar de Crayenester- singel (tussen IV en III op de tekening). De tweede fase der aanpassing van het distributienet, waarvoor wij u thans een krediet vragen, zal bestaan uit: a. de aanleg van een hogedrukleiding van een aftakpunt ter hoogte van de hoek Heemsteedse Dreef/Camplaan af naar een te bouwen regelkast nabij de Leidsevaartweg hoek Bekslaan in Vogelenzang. Deze leiding is noodzakelijk om in de gemeente Bennebroek en in de buurtschap Vogelenzang de vereiste gasdruk in de distributieleidingen te kunnen handhaven. Reeds is gebleken, dat op sommige plaatsen in Vogelenzang de druk tijdens piekbelastingen beneden de minimaal toelaatbare grens kan dalen. Blijkens de voor u bij de stukken ter inzage liggende kostenraming zal voor deze leiding met de bijbehorende regelstations een bedrag nodig zijn van 567.300, b. De aanleg van een hogedrukleiding van de hoek Herenweg/Van Mer- lenlaan af naar een in de Rivierenbuurt te plaatsen regelkast. Ook naar de Rivierenbuurt behoeft de gastoevoer verbetering. Bovendien dient er rekening mede gehouden te worden, dat eerlang op grote schaal gaslevering zal worden gevraagd door de Gemeentewaterleidin- gen Amsterdam ten behoeve van het pompstation Leyduin. Blijkens de kostenspecificatie zal hiermede een bedrag van 67.400,ge- moeid zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 9