27 4e afd. 29 februari 1968 EXTRA KREDIET VOOR AANSCHAFFING VUILNISAUTO Heemstede, 14 februari 1968. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 11 oktober j.l., nr. 115, stelde U in Uw vergadering van 26 oktober d.o.v. eenkrediet ad/65.000,beschikbaar voor de aanschaffing van een kraakpersvuilnisauto, type "Norba", gemonteerd op een D.A.F.-chassis. Onlangs is van gedeputeerde staten de machtiging tot besteding van dit krediet ontvangen. Inmiddels is gebleken dat het mogelijk is in de aan te schaffen kraak- perswagen een grotere vijzel te gebruiken dan waarvan in eerste instantie is uitgegaan; met deze grotere vijzel, welke 500,meer kost, kan het vuil beter verwerkt worden. Verder achten wij het zeer gewenst dat de nieuwe vuilniswagen wordt voorzien van een laadinrichting voor containers (laadkisten). Het is name- lijk gebleken dat grote inrichtingen, zoals bejaardencentra, alsmede enkele bedrijven, belangstelling hebben voor de aanschaffing vaji laadkisten; deze zijn in het gebruik aanmerkelijk efficiënter dan het grote aantal vuilnis- emmers dat dergelijke inrichtingen en bedrijven nodig hebben. Wij zijn voor- nemens U een voorstel te doen inzake de consequenties van het gebruik van laadkisten (tarief reinigingsrechten etc.) zodra vaststaat welke extra kosten voor de gemeente gemoeid zijn met de afvoer van het huisvuil naar Haarlem. In verband met de dringende behoefte aan een nieuwe vuilnisauto kan de bestelling daarop echter niet wachten. De meerkosten van een laadinrichting voor containers zullen f 5.000, bedragen. Tenslotte dient rekening te worden gehouden met een verhoging van de omzetbelasting en met een prijsverhoging. In totaal zullen de kosten van de nieuwe kraakperswagen met laadinrich- voor containers f 72.000,bedragen. Wij stellen U derhalve voor het uitgetrokken krediet met f 7.000,te verhogen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 14 februari j.l.; BESLUIT: a. ten behoeve van de aanschaffing van een kraakpersvuilnisauto, type "Norba", gemonteerd op D.A.F.-chassis en voorzien van een laadinrich- ting voor containers, een aanvullend krediet van 7.000,te verlenen; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 6 jaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 29 februari 1968. De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 15