28 i 4e afd. 29 februari 1968 VERVANGING RAADHUISBRUG DOOR DAM MET DUIKER Heemstede, 14 februari 1968. Aan de Raad, De brug in de Van Merlenlaan (Raadhuisbrug) verkeert in zeer slechte staat. Met het oog op de veiligheid van het verkeer is het treffen van voor- zieningen noodzakelijk. Naar ons oordeel is het gewenst de brug te slopen en te vervangen door een dam met duiker. Weliswaar zijn de directe kos- ten hiervan hoger dan de kosten van herstel, doch het maken van een dam geeft de volgende voordelen: a. de onderhoudskosten zijn veel geringer; de brug is zeer oud en zal ook na herstel veel onderhoud blijven vergen; b. de aansluitingen van taluds, rijweg en trottoirs kunnen beter gemaakt Een plan voor het maken van een dam met duiker is voor U ter visie gelegd. Het werk bestaat in hoofdzaak uit: het slopen van de brug, het uitbaggeren van de vaart ter plaatse, het leggen van een duiker met door- snede 60 cm, het plaatsen van een betonbeschoeiïng, het wijzigen van de nooduitlaat van de riolering en het plaatsen van een overstortput, het her- stellen van de bestrating, het doortrekken van het voetpad aan de noord- zijde van de Van Merlenlaan tot de ingamg van de "Meerlhorst" en het betegelen van een voetpad aan de zuidzijde. De kosten worden geraamd op 29.350,waarvan 1.375,ten laste komt voor de gemeentebedrijven. Wij stellen U voor ons een krediet tot genoemd bedrag ter beschikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 14 februari j.l.; BESLUIT: a. aan burgemeester en wethouders ten behoeve van de vervanging van de Raadhuisbrug door een dam met duiker, met bijkomende voorzieningen, een krediet van 29.350,beschikbaar te stellen, waarvan 1.250,-ten laste van de gewone dienst van het gasbedrijf, 125,ten laste van de gewone dienst van het electriciteitsbedrijf en 27.975,ten laste van de kapitaaldienst der gemeentebegroting; b. het sub a genoemde bedrag ad 27.975,af te schrijven in 15 jaren. worden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 29 februari 1968. De Raad voomoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 17