21 3e afd. 29 februari 1968 SCHOOLGELD OPENBAAK KLEUXERONDERWIJS. Heemstede, 24 januari 1968. Aan de Raad, Bij Koninklijk besluit van 21 december 1967 (staatsblad 682) is het schoolgeld voor het kleuteronderwijs verhoogd van 12,tot 48,per jaar en wel met ingang van 1 januari 1968. De geldende verordening schoolgelden kleuteronderwijs, vastgesteld bij Uw besluit van 12 december 1956, nr. 159, waarin het tarief van 12,— per jaar wordt genoemd, dient derhalve wijziging te ondergaan. Ook de normen genoemd in artikel 11 van de verordening betreffende vrijstelling van schoolgeld bij een inkomen beneden een bepaald bedrag zijn intussen meer- malen gewijzigd. De vrijstellingsregeling, zoals deze laatstelijk bij beschikkin'g van de staatssecretaris van onderwijs van 27 december 1967 (ned. staatscrt van 28 december 1967, nr. 252) is vastgesteld, luidt ais volgt: 1. De ouders, voogden of verzorgers worden desverlangd vrijgesteld van de verplichting tot het betalen van schoolgeld, wanneer hun totale wekelijkse inkomsten liggen beneden een bedrag van 128,indien het gezin uit twee personen bestaat. De norm wordt voor het eerste, tweede en derde gezinslid meer, met 8,50 en voor de overige meer- dere gezinsleden met 12,per persoon verhoogd. 2. Onder de totale wekelijkse inkomsten worden in deze beschikking verstaan de gezamelijke inkomsten van alle leden van het gezin, daar- onder begrepen de kinderbijslagen, die onder welke benaming ook, kunnen worden ontvangen. Betalingen op grond van de Algemene Bijstandswet worden voor de toepassing van deze beschikking als in- komsten beschouwd. 3. Onder gezinsleden worden verstaan de ouder, voogd of verzorger, de bij hem inwonende echtgenote, alsmede zijn bloed- en aanverwanten in de eerste graad, die volledig in het gezinsverband zijn opgenomen. Daar ingevolge artikel 49 van de Kleuteronderwijswet het schoolgeld bij Koninklijk besluit wordt vastgesteld en ingevolge artikel 6 van het Konink- lijk besluit van 12 juni 1956 de vrijstellingsnormen bij ministeriele beschik- king worden geregeld, komt het ons doelmatiger voor deze twee onderwer- pen niet meer in de verordening op te nemen. Wij hebben daarom een nieuwe verordening ontworpen waarin de onder- werpen, welke voomoemd Koninklijk besluit en ministeriele beschikking, zowel imperatief als limitatief regelen, buiten de verordening zijn ge- laten. Behalve het tarief en de vrijstelling zijn dit de volgende onder- werpen: 1. Reductie indien meer dan één kind uit het zelfde gezin een kleuterschool bezoekt. 2. Schoolgeld bij tussentijdse plaatsing op of verlating van de school. 3. Ontheffing wegens sluiting van de school. 4. Procedure aanvraag vrijstelling. Wij stellen U voor bijgaande ontwerp-verordening vast te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 1