30 4e afd. 29 februari 1968 VERORDENING INVESTERINGSSUBSIDIE SPORTACCOMMODATIES. Heemstede, 14 februari 1968. Aan de Raad, Bij de behandeling van ons voorstel d.d. 6 december j.l., nr. 15, inzake het verlenen van medewerking aan de bouw van een clubhuis voor de M.H.C. Alliance werd in Uw vergadering van 25 januari door de voor- zitter de suggestie gedaan het verlenen van een investeringssubsidie ten behoeve van sportverenigingen in overweging te nemen. Wij hebben ons hierover nader beraden en zijn tot de slotsom gekomen dat het verlenen van een dergelijk subsidie zeker verantwoord moet worden geacht. Verder hebben wij bezien in welke investeringen een dergelijk subsidie zou moeten worden verleend: a. in de kosten van de „gezelligheidsruimte" of b. in de kosten van de kleed- en wasgelegenheid. Naar ons oordeel is de laatste vorm het meest gewenst. De sportver- enigingen kunnen een kleed- en wasgelegenheid niet missen, terwijl een gezelligheidsruimte niet strikt noodzakelijk is; verscheidene verenigingen bouwen een dergelijke ruimte dan ook niet. Ook hebben wij hierbij over- wogen dat de gemeente reeds eerder gelden beschikbaar heeft gesteld voor de bouw van kleed- en wasaccommodatie, namelijk op het terrein van de Sportparken en bij de tennisbanen in Groenendaal; in dit verband kan met het oog op de zwemverenigingen ook de accommodatie van het zwembad worden genoemd. Wij achten het verantwoord het subsidie te bepalen op 59% van de eerste 10.000,stichtingskosten en 25% van het meerdere, met het totaal maximum van 25.000,eenzelfde regeling derhalve als wij hebben voorgesteld met betrekking tot jeugdgebouwen en- lokaliteiten. Ook de verdere inhoud van de verordening voor het verlenen van bijdragen in de investeringskosten van kleed- en wasaccommodatie kan vrijwel gelijk zijn aan die regeling. Wij geven U derhalve in overweging tot vaststelling van een verordening overeenkomstig bijgevoegd ontwerp te besluiten. Bij de vrijetijdsbesteding van jeugdige personen nemen de sportvereni- gingen een steeds grotere plaats in, niet alleen door gelegenheid te geven tot sportbeoefening, doch ook door op andere wijze de jeugd op te vangen en op verantwoorde wijze bezig te houden en te vormen. Met het oog op deze belangrijke functie is het naar ons oordeel verantwoord het subsidie voor jeugdleden, dat thans 2,per lid bedraagt, te verhogen tot 5, Het huidige subsidie is overigens reeds per 1 januari 1963 vastgesteld, zodat ook op grond van de sedertdien opgetreden prfjsverhoging een aan- passing gewenst is. Wij stellen U derhalve voor het subsidie voor jeugdleden van sportver- enigingen te rekenen met ingang van 1 januari 1968 te bepalen op 5, per lid. Eenzelfde gedragslijn ware aan te houden voor de jeugdvereni- gingen welke thans evenens 2,per lid ontvangen. Met deze verhogingen is voor 1968 naar verwachting een bedrag van rond 9.900,gemoeid. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 21