32 4e afd. 29 februari 1968 MINERVA-THEATER. Heemstede, 14 februari 1968. Aan de Raad, De heer P. Hoogeveen, eigenaar van het Minerva-theater wendt zich met een ongedateerd schrijven, ontvangen op 11 januari 1968, tot Uw college met het verzoek U te willen beraden over de inhoud van de tussen hem en ons gevoerde correspondentie van 21 november en 1 december 1967. Het is kennelijk de bedoeling van de heer Hoogeveen U te verzoeken te besluiten tot: a. het verlenen van een subsidie van 60.000,over 1968; b. het verlenen van een subsidie van tenminste 50.000,per jaar, in- gaande 1 januari 1969, mits de vermakelijkheidsbelasting op filmvoor- stellingen per genoemde datum vervalt; c. het toekennen van een renteloos-voorschot van 50.000,voor het op- knappen van het theater; dit voorschot zal in 5 jaarlijkse termijnen worden terugbetaald, aanvangende één jaar na de beschikbaarstelling. Wij achten het juist de brief van de heer Hoogeveen aan Uw raad als een verzoek om subsidie op te vatten en als zodanig aan U ter beslissing voor te leggen. Op Uw verzoek hebben wij eerder een drietal deskundige instanties doen rapporteren omtrent de betekenis en levensvaatbaarheid van het thea- ter. De inhoud van de ontvangen rapporten was negatief. In Uw ver- gadering van 26 oktober 1967 heeft U de conclusies van deze rapporten aanvaard en als Uw oordeel uitgesproken, dat de gemeente onder de hui- dige omstandigheden geen verdergaande taak in deze heeft. Sinds genoemd tijdstip hebben enkele verenigingen en personen in be- ginsel besloten tot de opriehting van een vereniging ,,Vrienden van het Minerva-theater". Het voorlopig bestuur onderneemt thans een actie tot het werven van donateurs. Tegen betaling van een bedrag van 6,50 ont- vangt de donateur acht toegangsbewijzen voor filmvoorstellingen. Eén toegangsbewijs kost derhalve 0,80: dit is een belangrijk geringere prijs dan normaliter moet worden betaald. Het voorlopig bestuur van de vereniging deelt mede dat 1 op de 3 4 gezinnen de actie ondersteunt. Indien dit resultaat in de gehele gemeente wordt bereikt zullen 2150 gezinnen „donateur" worden (tot heden zijn 800 donateurs ingeschreven). De bruto opbrengst van deze actie zal dan 13.975,bedragen. Voor deze donateurs zullen 30 filmvoorstellingen gegeven moeten worden. De bruto opbrengst per filmvoorstelling be- draagt derhalve 467,Dit bedrag zal naar ons oordeel de kosten van een voorstelling niet of nauwelijks dekken. De verschuldigde vermakelijk- heidsbelasting bedraagt reeds 20%. Deze donateursactie betekent derhalve geen verbetering van de financiële positie van het theater. Het resultaat van de actie levert evenmin het bewijs op, dat de inwoners van Heemstede bereid zijn ook in de komende jaren het theater financiëel de helpende hand te bieden. Het voorlopig bestuur deelt in zijn eerdergenoemde brief mee van diverse instellingen adhesie-betuigingen te hebben ontvangen. Het is ons opge- vallen dat deze instellingen, op één uitzondering na, nimmer een bijeen- komst in het theater beleggen, zodat de verklaringen helaas geen prak- tisch nut hebben. Wij menen uit het bovenstaande de verantwoorde konklusie te mogen trekken dat de acties van de genoemde vereniging tot heden geen wezen-

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 33