21 Bi m 3e afd. 29 februari 1968 4. Het schoolgeld is dadelijk en geheel invorderbaar in het geval de school- geldschuldige metterwoon Nederland verlaat, in staat van faillisement is verklaard, op zijn roerende of onroerende goederen executoriaal beslag is gelegd of indien op grond van andere feiten of omstandigheden ge- rechtvaardigde vrees voor verduistering van zijn roerende of onroerende goederen bestaat. Artikel 9 Ambtshalve vermindering. Onjuist vastgestelde aanslagen kunnen ambtshalve worden verminderd of vemietigd, zo lang niet sedert de aanvang van het schoolgeldjaar vijf jaren zijn verstreken. Artikel 10 Restitutie. Indien ten gevolge van een beslissing op een bezwaarschrift of het ver- lenen van ontheffing, dan wel van een ambtshalve vermindering of ver- nietiging van een aanslag, overeenkomstig de bepalingen van de gemeen- tewet en/of van deze verordening genomen of gedaan, reeds betaalde bedragen moeten worden teruggegeven, geschiedt zulks zo spoedig mo- gelijk, doch in ieder geval binnen een maand na de dagtekening van de desbetreffende beslissing. Artikel 11 Verlenen van kwijting. Voor iedere kasbetaling wordt kwijting verleend. De ontvanger van de gemeente, of hij, die namens hem ontvangt, is verplicht voor iedere be- taling onmiddellijke kwitantie op het aanslagbiljet te stellen of aan te hech- ten, zo dit daartoe bij de betaling wordt aangeboden. Artikel 12 Toepassing artikelen 291 t/m 295 van de gemeentewet. Bij nalatigheid in de betaling van het verschuldigde schoolgeld ge- schiedt de invordering krachtens het bepaalde bij de artikelen 291 t/m 295 van de gemeentewet. Artikel 13 Toerekening en afschrijving van de betalingen. De toerekening en afschrijving van de betalingen geschieden in de na- volgende orde: a. op de kosten van vervolging, zo deze verschuldigd zijn; b. op de oudste van de openstaande aanslagen en op de eerste verschij- nende termijnen. Artikel 14 Slotbepalingen. 1. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden met ingang van 1 januari 1968. 2. Deze verordening kan worden aangehaald als: „Verordening schoolgeld kleuteronderwijs". Aldus vastgesteld in de openbare raadsvergadering van 29 februari 1968. Heemstede, 25 januari 1968. De Raad voornoemd, De retaris, _X)e voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 4