35 4e afd. 28 maart 1968 AANSCHAFFING AUTOLADDEK C. A. VOOR DE BRANDWEEK Aan de Raad, De autoladder van de brandweer, welke in 1930 is aangeschaft, voldoet niet meer aan de thans te steilen eisen. Deze (houten) ladder kan slechts goed gebruikt worden bij brand op een hoogte van maximaal 10 meter. Bij gebruik op grotere hoogte o.m. bij flatgebouwen speelt de geringe stijfheid van de ladder parten. Bovendien kunnen de draaiende delen on- danks veelvuldig onderhoud niet in de vereiste conditie worden gehouden, hetgeen verband houdt met het ontbreken van stallingsruimte. De be- diening gaat daardoor stroef en vergt teveel mankracht. Aanschaffing van een nieuwe autoladder is naar ons oordeel noodzake- lijk. Na uitgebreide informatie is de keus gevallen op een Magirus-ladder, gemonteerd op een Deutz-chassis; een beschrijving hiervan ligt voor u ter inzage. Deze ladder is vol-hydraulisch en heeft een lengte van 30 meter; zij bevat talrijke moderne constructiedetails en is daardoor zeer eenvoudig en snel te bedienen. De laddercombinatie moet zijn voorzien van een geluidsinstallatie voor het onderhouden van de verbindingen tussen de ladderbediener en de zich op de ladder bevindende brandwachten. Verder is het gewenst dat een mobilofooninstallatie wordt aangebracht om verbinding te kunnen onderhouden tussen de centrale post en de auto- ladder. De kosten van een Magirus-ladder op Deutz-chassis c.a. bedragen 106.000,—. Zolang geen nieuwe brandweergarage beschikbaar is dient voor de nieuwe ladder een tijdelijke stallingsgelegenheid beschikbaar te zijn. Hier- voor kan een z.g. nissenhut dienst doen; deze kost in de vereiste afmetin- gen f 3.300, Wij stellen u voor ons door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit de nodige kredieten ter beschikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 13 maart 1968; burgemeester en wethouders de volgende kredieten ter beschikking te stel- a. een krediet ad 108.000,voor de aanschaffing van een Magirus- ladder op Deutz-chassis met toebehoren, af te schrijven in 20 jaren; b. een krediet van 3.300,voor de aanschaffing van een nissenhut, in één jaar af te schrijven. Heemstede, 13 maart 1968. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: len: Heemstede, 28 maart 1968. De Raad voornoemd, >ê~v«Qrzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 7