65 4e afd. 30 mei 1968 AANVULLEND KREDIET VEKBETERING 48 WONINGEN DR. J. R. THORBECKELAAN Heemstede, 8 mei 1968. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel van 22 maart 1967, nr. 46, stelde U in Uw vergadering van 30 maart d.o.v. een krediet van 350.000,beschikbaar voor de verbetering van het complex van 48 woningen aan de Dr. J. R. Thorbeckelaan. Dit werk is inmiddels aanbesteed. Thans blijkt dat de kosten f 395.000,zullen bedragen. De verhoging van de kosten is hoofd- zakelijk te wijten aan loon- en prijsstijgingen welke sedert het opmaken van de begroting zijn opgetreden. Bij de aanbesteding is ervan uitgegaan dat de voor- en achtergevels van de woningen niet zoals aanvankelijk in de bedoeling lag zullen worden uitgevoerd in hout, doch in metsel- werk. Het is namelijk gebleken dat deze uitvoering, ook rekening houdend met een verzwaring van de fundering, aanmerkelijk goedkoper is dan uit- voering in hout. Daarbij komt nog dat de onderhoudskosten bij deze oplos- sing lager zullen zijn. Het renovatieplan is op verzoek van enige bewoners in dier voege ge- wijzigd dat de deur in de zuidwestelijke gevel niet in het midden van de kamer komt, doch aan de zijkant, terwijl aan de andere gevel een afdak zal worden gehandhaafd. Een en ander brengt geen verhoging van de kosten met zich. Aanvankelijk is ervan uitgegaan dat de schade welke bij de uitvoering der werkzaamheden zal worden toegebracht aan vaste vloerbedekking, be- hang e.d., geheel voor rekening van de huurders zal komen. In bepaalde gevallen kan deze schade vrij groot zijn. Mede in aanmerking nemende dat de bewoners als gevolg van de slechte toestand van de woning al veel ongerief en nadeel hebben ondervonden, komt het ons bij nadere overweging verantwoord voor dat de werkelijk te lijden schade ten laste van de gemeente wordt genomen. Bij de berekening hiervan zal dus rekening moeten worden gehouden met de waarde van de te vemieuwen stoffering e.d. Volgens een globale schatting zal deze schade ongeveer f 10.000,— bedragen. Wij stellen U voor met de wijziging van het plan en met vergoeding van schade akkoord te gaan en ons een aanvullend krediet van 55.000,te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris. J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 49