67 4e afd. 30 mei 1968 VUILVERWIJDERING Heemstede, 15 mei 1C68. Aan de Raad, Bij de aanbieding van de gemeentebegroting voor 1968 hebben wij U reeds medegedeeld dat de vuilnisbelt nabij de Cruquiusweg vol is, zodat naar een ander systeem van vuilverwijdering moest worden gezocht. Wij berichtten U verder dat wij daartoe contact hadden opgenomen met het gemeentebestuur van Haarlem en dat verwacht werd dat het Heemsteedse vuil binnenkort verwerkt zou kunnen worden in de in Haarlem in aanbouw zijnde vermalingsinstallatie. Behalve het feit dat de belt vol is men kan zelfs gevoeglijk stellen méér dan vol is er de omstandigheid dat het vuil zeer vaak in brand raakt, o.m. als gevolg van broei. Hierdoor wordt emstige hinder veroorzaakt voor een deel van de inwoners van Heemstede en van het Haarlemse stadsdeel Schalkwijk. Zowel het provinciaal bestuur als de inspecteur van de Volks- gezondheid heeft ons dan ook dringend verzocht op de kortst mogelijke termijn het storten op het terrein van de belt te beëindigen. De onderhandelingen met burgemeester en wethouders van Haarlem heb- ben inmiddels tot overeenstemming geleid. Behoudens instemming van de gemeenteraad van Haarlem zal die gemeente het huisvuil en het grofvuil van Heemstede en Bennebroek met ingang van 1 juli a.s. in ontvangst nemen tegen een vergoeding van respectievelijk 21,per ton en 3,50 per m3, zulks onder de voorwaarden wellce zijn opgenomen in bijgaand ont- werp-besluit. Het door Haarlem in ontvangst te nemen grove vuil kan niet vermalen worden, terwijl de opnamecapaciteit van de bestaande grofvuiloven te ge- ring is om dat vuil te verbranden. Wanneer de nieuwe grofvuiloven in bedrijf kan worden gesteld vermoedelijk in de loop van 1969 zal dit wél mogelijk zijn; de voorwaarden waaronder zulks dan kan gebeuren, zul- len te zijner tijd nog moeten worden bezien. In verband hiermede zal de overeenkomst voor het in ontvangst nemen van grofvuil niet, zoals de overeenkomst voor het huisvuil, gelden voor vijf jaar (behoudens ver- lenging), doch voor onbepaalde tijd. Dit grofvuii zal vooriopig gestort worden in de zandput aan het Zuider Buiten Spaarne welke door Haarlem als gemeentelijke stortplaats zal worden ingericht. In verband met de lange rijtijden naar Haarlem is het niet mogelijk voor het ophalen van het huisvuil andere vuilniswagens te gebruiken dan een kraakperswagen. De inhoud van een roltrommelauto is namelijk slechts ongeveer 400 en die van een draaitrommelauto 500 emmer-eenheden, terwijl de laadcapaciteit van een kraakperswagen 1.000 tot 1.100 emmer- eenheden is. De gemeente zal na de aflevering van de „Norba-kraakperswagen", tot aanschaffing waarvan U op 26 oktober 1967 besloot, beschikken over twee kraakperswagens. Daar het aantal per dag te verwerken emmer-eenheden r°nd 7500 bedraagt en elke kraakperswagen twee maal per dag een route kan rijden, zijn derhalve in totaal vier wagens nodig. Aanschaffing van twee kraakperswagens is dus noodzakeiijk. Eén dezer wagens dient te zijn uitgerust voor vervoer van containers. De kosten van aanschaffing worden geraamd op 145.000,in totaal. De hogere kosten van inzamelen en afvoeren van het vuil worden voor Heemstede derhalve na aftrek van het ten laste van Bennebroek komen- de aandeel geraamd op 226.000,per jaar; het in de aanbiedingsbrief van de begroting 1968 genoemde bedrag van 150.000,— is dus te laag gebleken.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 53