68a, b 2e afd. 30 mei 1968 le WIJZIGING BEZOLDIGINGSVEROKDENING AMBTENAREN 1968 EN UITKERING- INEENS AAN HET GEMEENTEPERSONEEL Heemstede, 15 mei 1968. Aan de Raad, In ons voorstel tot vaststelling van de Bezoldigingsverordening Amb- tenaren 1968 (nr. 40) deelden wij u mede, dat in de salarissen per 1 janu- ari 1968 is verwerkt een percentage van 2% als voorschot op de voor 1968 te verwachten loonstijgingen bij de particuliere bedrijven. Inmiddels is van regeringswege nagegaan of er aanleiding is deze sa- larisverhoging te herzien. Gezien de loonontwikkeling in het bedrijfsleven sedert genoemde datum en de verwachting omtrent de verdere ontwik- keling in de loop van dit jaar, heeft de regering besloten genoemde 2% met ingang van 1 mei 1968 met 1%% te verhogen. In een circulaire van 1 april 1968, nr. AB 68/ U664, heeft de Staacs- secretaris van Binnenlandse Zaken ons in kennis gesteld met de salaris- maatregelen, welke voor het rijkspersoneei uit deze verhoging voortvloeien. Bij deze circulaire werden de gebruikelijke inpassingstabellen toegezonden. Over de periode van 1 januari t/m 30 april 1968 zal genoemde verhoging in de vorm van een uitkering-ineens van 6% van het maandsalaris op 1 mei 1968 worden toegekend. Per 1 mei 1968 zal de 1%% verhoging in de salarissen worden geïncor- poreerd en kunnen de aan nevenfuncties verbonden saiarissen, alsmede toelagen, eveneens met genoemd percentage worden verhoogd. Het maxi- mum der diplomatoelagen kan worden verhoogd van f 60,tot f 61, per maand. Genoemde bewindsman geeft de gemeentebesturen in overweging over- eenkomstige voorzieningen te treffen voor het personeel in dienst der ge- meenten. Hoewel uit een oogpunt van administratieve vereenvoudiging volstaan zou kunnen worden met een raadsbesluit, waarbij de onderhavige salaris- maatregelen zonder meer op het personeel der gemeente van overeenkom- stige toepassing worden verklaard hebben wij gemeend u ter wille van de overzichteiijkheid een ontwerp-raadsbesiuit tot le wijziging van de Bezol- digingsverordening Ambtenaren 1968 ter vaststelling te moeten aanbieden. Wij stellen u voor aan het verzoek van de Staatssecretaris van Binnen- landse Zaken te voldoen en daartoe nevensgaande ontwerp-besluiten vast te stellen. Het advies van de commissie van overleg, alsmede meergenoemde cir- culaire, liggen bij de stukken ter inzage. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 61