69 2e afd. 30 mei 1968 WIJZIGING VAKANTIE-UITKERING Heemstede, 15 mei 1968. Aan de Raad, In een circulaire van 9 april 1968, nr. AB 68/U 740, deelt de Staatsse- cretaris van Binnenlandse Zaken mede, dat de Regering heeft besloten voor het rijkspersoneel van 23 jaar of ouder, alsmede voor gehuwden be- neden die leeftijd een minimum-vakantie-uitkering van 540,per jaar in te voeren. Voorts zal de vakantie-uitkering in het vervolg niet meer worden berekend over de kindertoelage en/of -bijslag, doch zal in plaats daarvan een vast bedrag van 43,per fiscaal kind aan de vakantie- uitkering worden toegevoegd. Deze regeling is ingegaan per 1 mei 1968. Met ingang van 1 mei 1969 zal het minimum-bedrag der vakantie-uit- kering worden verhoogd tot 600,per jaar, welk bedrag met ingang van 1 mei 1970 welvaartsvast zal worden. Het vaste bedrag ad 43, per kind zal reeds met ingang van eerstgenoemde datum welvaartsvast worden. De Staatssecretaris verzoekt de gemeentebesturen eenzelfde voorzie- ning als hiervoor bedoeld te treffen ten behoeve van het personeel in dienst der gemeenten. Aangezien de aanspraak op vakantie-uitkering voor het gemeenteper- soneel is geregeld in artikel 31 van het Algemeen Ambtenarenreglement zal de hiervoor besproken herziening dienen te leiden tot een wijziging van genoemd reglement. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft echter in een circulaire, dd. 1 mei 1968, nr. 3278 CB, de aangesloten gemeenten aanbevolen de voor het rijkspersoneel getroffen voorziening van overeenkomstige toepassing te verklaren voor het gemeentepersoneel, zulks in afwachting van een de- finitieve herziening van genoemd reglement. Naar aanleiding van het in dit advies opgemerkte met betrekking tot het opnemen van een bepaling, dat niet minder aan vakantie-uitkering zal wor- den uitbetaald dan het bedrag, waarop de ambtenaar op grond van de bestaande regeling aanspraak heeft, delen wij u mede, dat wij de nood- zaak van een dergelijke bepaling niet onderschrijven. De nieuwe berekeningswijze is n.l. slechts in enkele gevallen nadeliger, welk nadeel niet meer dan enkele guldens bedraagt op een uitkering van 1.200,Wij hebben deze garantie-bepaling dan ook niet in het ontwerp- besluit opgenomen. Wij stellen u voor aan het verzoek van de Staatssecretaris gevolg te geven en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. De hierboven aangehaalde circulaires zijn bij de stukken ter inzage ge- legd. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 75