58 4e afd 30 mei 1968 INSTELLEN VAN EEN SCHOOLRAAD Heemstede, 1 mei 1968. Aan de Raad, De Heemsteedse ouderraad heeft ons verzocht eraan mee te werken dat in zijn plaats een schoolraad wordt gesteld. De ouderraad, welke bestaat uit twee leden van elk der oudercommissies van de drie openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en drie leden van de oudercommissie der Bronsteeschool, is van oordeel dat zijn taak beperkt is en moeilijk uit te voeren. Naast hetgeen de oudercommissies doen is er z.i. voor werk- zaamheden van de ouderraad weinig plaats. Ingevolge artikel 20, derde lid, van de Lager-onderwijswet 1920 kan Uw Raad naast of in de plaats van de ouderraad een schoolraad stellen. Deze schoolraad moet gevormd worden uit ouders, voogden of verzorgers, die lid zijn van een oudercommissie, uit hoofden en onderwijzers van open- bare scholen in de gemeente en uit gemeentelijke bestuurders en func- tionarissen. Bovendien kunnen andere deskundigen en belangstellenden in de schoolraad zitting hebben. Het aantal leden wordt bepaald door ons college, met dien verstande, dat dit aantal tenminste 11 en ten hoogste 21 zal zijn. De schoolraad heeft tot taak het bevorderen van de bloei van het open- baar onderwijs in de gemeente en het onderhouden van contact met de oudercommissies. Burgemeester en wethouders moeten de schoolraad horen over de voordracht tot benoeming van hoofden van scholen, de per leerling beschikbaar te stellen bedragen, de leerplannen van de openbare scho- len en over de organisatie en uitbreiding van het openbaar onderwijs. Deze taak is aanmerkelijk uitgebreider dan die van de ouderraad; de taak van de ouderraad bestaat uit het bevorderen van de bloei van het openbaar onderwijs, het onderhouden van contact met de oudercommissies en het voorstaan van gemeenschappelijke belangen der openbare scholen bij het gemeentebestuur. Na ampele overweging hebben wij gemeend het verzoek van de ouder- raad te moeten inwilligen. Wij stellen u dan ook voor te besluiten tot op- heffing van de ouderraad en tot het instellen van een schoolraad. Het ligt in ons voornemen het aantal leden van de schoolraad te be- palen op 13, te weten 9 oudercommissieleden (conform de huidige ouder- raad), 2 hoofden van scholen, één lid van uw raad en één lid van ons college. De Wet op het voortgezet onderwijs laat toe dat één schoolraad wordt gevormd voor het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs. De ouder- commissie van de Bronsteeschool kan dus na 1 augustus a.s. de datum waarop het u.l.o. wordt omgezet in m.a.v.o. in de schoolraad vertegen- woordigd blijven. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 7