59 4e afd 30 mei 1968 VASTSTELLING B.ESTEMMINGSPLAN VOOK TERREINEN VAN OPENBARE WERKEN EN GEMEENTEBEDRIJVEN E.O. Heemstede, 1 mei 1968. Aan de Raad, Mede het oog op de voorgenomen bouw van een brandweergarage en van een kantoorgebouw ten behoeve van de dienst van Openbare Werken en de gemeentebedrijven is het gewenst voor de terreinen in de omgeving van de haven een bestemmingsplan vast te stellen. Voor een gedeelte van deze terreinen is nog van kracht het bestemmings- plan no. 46, vastgesteld bij raadsbesluit van 3 oktober 1929, nr. 59, goed- gekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 22 januari 1930, nr. 184. In dit plan is aan de betrokken grond echter geen bestemming gegeven. voor het overige deel van bedoelde terreinen geldt geen bestemmingsplan. Zoals u uit de ter inzage gelegde kaart kan blijken is in het ontworpen bestemmigsplan een nieuwe weg geprojecteerd tussen de Nijverheidsweg en de Heemsteedse Dreef, langs de Zuidzijde van de haven. Deze weg is van groot belang voor de industrieën en bedrijven aan de Nijverheidsweg en de Industrieweg. Aan de Zuidzijde van de nieuwe weg is een bouwstrook geprojecteerd, waar de bedrijfsgebouwen voor Openbare Werken, Gemeentebedrijven en Brandweer kunnen worden gesticht. De achter deze strook gelegen grond, thans in gebruik bij Openbare Werken en Gemeentebedrijven, is bestemd tot bedrijfsgebied, waar gashouders, watertoren, gasontvangstations, ma- gazijnen enz. mogen worden opgericht. Ter plaatse van het huidige kantoorgebouw van Openbare Werken is ruimte geschapen voor een uitbreiding van het bejaardentehuis „De Olijf- tak", waaraan behoefte bestaat. Volgens het ontwerp zal een deel van de haven gedempt worden. Al- daar is een uit acht bouwlagen bestaand flatgebouw gedacht, dat ge- bruikt kan worden als kantoren e.d. en/of woningen. V6ör dit gebouw is een ruime parkeerplaats geprojecteerd. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft van 18 maart j.l. af gedurende een maand ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Bezwaren zijn niet ingekomen. De Provinciale Planologische Dienst en de Eerstaanwezend Ingenieur der Genie gaan met het plan akkoord. Wij geven u derhalve in overweging door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit een bestemmingsplan vast te stellen overeenkomstig te- kening nr. 4.46Q.1 en de bijbehorende voorschriften. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 9