75 4e afd. 27 juni 1968 AANSCHAFFINGEN EN VOOKZIENINGEN BOSCH EN HOVENSCHOOL Heemstede, 12 juni 1968. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft onder dagtekening van 9 maart j.l. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen en het treffen van voorzieningen ten behoeve van de Bosch en Hovenschool, te weten: a. het aanbrengen van een werkblad c.a. in de dokterskamer; b. het uitbreiden van de fietsenbergplaats c. het aanschaffen van leerboeken voor het vak natuurkunde. De dokterskamer wordt o.m. gebruikt door de schoolarts en de school- tandarts en tevens als vergaderruimte. Het aanbrengen van een werkblad met gootsteenbak, gaskraan en gasgeyser in deze ruimte wordt nood- zakelijk geacht. De bij de school aanwezige fietsenbergplaats is juist voldoende voor de eigen leerlingen, waardoor stallingsruimte voor de leerlingen der Gerrit Bargerschool, welke van het gymnastieklokaal van de Bosch en Hoven- school gebruik moeten maken, ontbreekt. De eerste aanschaffing van leerboeken voor het onderwijs in het vak natuurkunde is noodzakelijk in verband met invoering van een moderne methode. Wij menen dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van genoemd wetsartikel heeft gedaan en dat bij inwilliging van de aanvraag de normale eisen niet zullen worden overschreden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de gevraagde medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvraag dd. 9 maart 1968 van het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen en het treffen van voorzienin- gen ten behoeve van de Bosch en Hovenschool; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorwaarden voldoet; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 12 juni j.I.; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 27 juni 1968. De Raad voomoemd, Dp. voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 17