76 4e afd. 27 juni 1968 BOEKENFONDS VOOR DE BRONSTEESCHOOL Heemstede, 19 juni 1968. Aan de Raad, Ingevolge de overgangswet W.V.O. zal per 1 augustus a.s. de Bronstee- school voor u.l.o. worden omgezet in een school voor m.a.v.o. (middelbaar algemeen voortgezet onderwijs). Een van de consequenties hiervan is dat de leerboeken niet meer gratis aan de leerlingen verstrekt zullen worden. Dit betekent derhalve een voor de ouders nadelige verandering. Naar onze mening mogen de aanschaffingskosten van boeken voor de ouders geen beletsel vormen om hun kinderen de meest geschikte, met hun aanleg overeenkomende vorm van onderwijs te doen volgen. Op grond hiervan achten wij het gewenst dat voor de Bronsteeschool een boekenfonds wordt ingesteld. De gemeente zal alsdan de ouders van de leerlingen die deze school bezoeken, hulp kunnen bieden bij de aanschaffing van boeken, zonder dat zij hierop toelegt. Het ligt in de bedoeling de deelneming aan het fonds voor de ouders van alle leerlingen verplicht te stellen. De boeken zullen door de gemeente worden aangeschaft en aan de ouders der leerlingen in huur worden gegeven. Alle op de school aanwezige en daarvoor in aanmerking komende boeken zullen in het fonds worden ingebracht. Van de werking van het fonds zullen flora's, woordenboeken, atlassen en werkschriften welke bij bepaalde methodes behoren, uitgezonderd zijn. De voorraadadministratie en de distributie van de boeken zullen onder door ons te stellen regels op de school plaats vinden. De incasso van de verschuldigde huur zal via de gemeente geschieden. De inkomsten van het fonds worden gevormd door de huurbedragen welke door de ouders verschuldigd zijn. Ten laste van het fonds komen de uitgaven terzake van de aanschaffing van boeken, het onderhoud daarvan, alsmede de kosten van de administratie van het fonds. Op basis van een gebruiksduur van vier jaren en gelet op de uitgaven van het fonds zal naar verwachting een sluitende exploitatie mogelijk zijn indien voor het gebruik der boeken een huur van 40,per jaar in reke- ning wordt gebracht. Wij geven u in overweging voor het cursusjaar 1968/1969 de huur op dit bedrag te bepalen en ons te machtigen de bijdragen voor volgende cursus- jaren aan te passen, indien de uitkomsten van het fonds hiertoe aanleiding geven. Wij stellen u derhalve voor te besluiten tot instelling van een boeken- fonds voor de Bronsteeschool voor m.a.v.o., alsmede tot vaststelling van een verordening op het boekenfonds. Een ontwerp-besluit bieden wij u daartoe aan. Burgemeester en wethouders van Haarlem zullen de raad dier gemeente voorstellen eenzelfde regeling vast te stellen, terwijl de besturen van de alhier gevestigde bijzondere m.a.v.o.scholen op overeenkomstige wijze zullen handelen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De seeretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 19