76 m m i a mr Bf MM 1 M 4e afd. 27 juni 1968 BOEKENFONDS VOOK DE BRONSTEESCHOOL De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 19 juni j.l.; gelet op de Wet op het voortgezet onderwijs; BESLUIT: I. in te stellen een boekenfonds ten behoeve van de Bronsteeschool voor m.a.v.o.; II. vast te stellen de volgende: VERORDENING OP HET BOEKENFONDS Artikel 1. Deze verordening verstaat onder: school: de Bronsteeschool voor m.a.v.o.; boekende bij de school in gebruik zijnde leer- en leesboeken, met uitzon- dering van woordenboeken, atlassen, flora's, werkschriften welke bij be- paalde methodes behoren en soortgelijke boeken en schriften; ouders: de voor een leerling verantwoordelijke personen, derhalve eventueel ook voogden en verzorgers. 1. Artikel 2. Het boekenfonds heeft tot doel het aanschaffen van boeken, teneinde deze aan de ouders van de leerlingen tegen een redelijke vergoeding in huur te geven. Deelneming aan het fonds is voor de ouders van alle leeringen der school verplicht. Artikel 3. 1. De ouders zijn per cursusjaar en per leerling een bedrag aan huur ver- schuldigd, gebaseerd op de vervangingswaarde van de in gebruik zijnde boeken, de onderhoudskosten hiervan en de kosten van de administratie van het fonds. 2. Voor het cursusjaar 1968/1969 wordt het huurbedrag vastgesteld op f 40,—. Burgemeester en wethouders zullen het huurbedrag voor de volgende cursusjaren vaststellen aan de hand van de financiële uit- komsten van het fonds. Artikel 4. 1. De ouders voldoen de verschuldigde huur in ten hoogste twee gelijke teimijnen, vervallende op 15 augustus en 15 oktober van het cursusjaar. 2. Voor leerlingen die vöör 1 januari de school verlaten wordt binnen twee maanden na het verlaten der school de helft van de huur over het betrokken cursusjaar gerestitueerd. 3. Voor ieerlingen die na 1 januari tot de school worden toegelaten, be- draagt de huur de helft van het voor het betrokken cursusjaar vast- gestelde bedrag. De ouders van deze leerlingen voldoen het verschul- digde bedrag binnen een maand nadat de toelating heeft plaats gehad.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 20