78 4e afd. 27 juni 1968 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN Heemstede, 12 juni 1968. Aan de Raad, Bij uw besluit van 29 juni 1967, nr. 79, hebt u verklaard dat een her- ziening van het bestemmingsplan voor enige terreinen wordt voorbereid. Dit besluit, dat op 29 juni a.s. vervalt, betrof de volgende terreinen, waar- voor nog geen ontwerp-herziening ter visie kan worden gelegd: a. de terreinen gelegen ten westen van de spoorlijn en ten noorden van de Zandvoortselaan De vaststelling van het voorbereidingsbesluit hield verband met de mogelijkheid dat hier een gedeelte van de z.g. noord-zuidverbinding zal komen. Deze mogelijkheid bestaat zoals u bekend is nog steeds; b. een strook ter breedte van 70 m, gelegen onmiddellijk ten westen van het gedeelte Herenweg tussen de Manpadslaan en de Rivierenbuurt, alsmede een strook van 65 m, geleden ten zuiden van de Schielaan. Het vigerende bestemmingsplan staat voor de eerste strook een open bebouwing van 1 2 woningen aaneen toe, hetgeen in strijd is met het streekplan, welke voor de terreinen tussen de Rivierenbuurt en de Mandpadslaan de bestemming ,,overwegend agrarisch bedrijf" inhoudt. Ook de tweede strook zou volgens het bestemmingsplan bebouwd mogen worden, hetgeen dus eveneens met het streekplan in strijd is. Een nieuw voorbereidingsbesluit is derhalve nodig om bebouwing in strijd met het streekplan te kunnen weren; c. de terreinen tussen de Van Merlenvaart en de Dr. Schaepmanlaan (ten oosten van de Giipper Dreef). Het bestemmingsplan dat aan deze terreinen de bestemming „woning- bouw" gaf, is vervallen door het van kracht worden van het streekplan, dat hiervoor de bestemming „natuur- en recreatieruimten c.a." inhoudt. Een nieuw voorbereidingsbesluit is nodig om ongewenste bebouwing te kunnen weren; d. de terreinen ten noorden van de Glipper Zandvaart, welke zich van de Ringvaart af in een strook van 110 m uitstrekken in noordwestelijke richting tot aan de noordwestelijke grens van het plan „Glip I". Ook voor deze terreinen is het uitbreidingsplan, dat hier woningbouw toe- liet, vervallen door het streekplan, waarbij met het oog op de aanleg van de z.g. Weg-De Ranitz aan de betrokken gronden een agrarische bestemming is gegeven; e. de terreinen ter weerszijden van de Prinsenlaan, voor zover gelegen in de nog van kracht zijnde herziening 54 van het bestemmingsplan. Deze herziening, vastgesteld in 1930, is niet met het streekplan in strijd, maar wel geheel verouderd. Voor de nog onbebouwde terreinen langs de Prinsenlaan en de Kadijk is een open bebouwing toegestaan van ten hoogste twee woningen aaneen, terwijl verder langs de zuidzijde van de Prinsenlaan een rij winkels zou mogen worden gesticht; f. de terreinen ten noorden van de Kerklaan, ten oosten van de Burge- meester van Lennepweg ten zuiden van de Koediefslaan en ten westen van de Blekersvaartweg. Een ontwerp-bestemmingsplan voor deze terreinen is nog in studie. Wij stellen u derhalve voor opnieuw te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan voor de onder a tot en met f genoemde terreinen wordt voorbereid en daarbij tevens te bepalen dat een aanlegvergunning

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 25