82 4e afd. 27 juni 1968 BENOEMING EN ONTSLAG DIBECTEUR EN LERAREN BRONSTEESCHOOL Heemstede, 26 juni 1968. Aan de Raad, Ingevolge artikel 39, eerste lid, juncto artikel 1 van de Wet op het voort- gezet onderwijs, welke op 1 augustus a.s. in werking treedt, worden de directeur en de leraren van een school voor voortgezet onderwijs benoemd, geschorst en ontslagen door ons college, voor zover uw Raad niet anders bepaalt. Deze regeling is dus principieel anders dan die van de Lager- onderwijswet 1920: het hoofd van een lagere school wordt door de Raad benoemd en ontslagen (behoudens in geval van het bereiken van de pen- sioengerechtigde leeftijd)de benoeming en het ontslag van de andere onderwijzers geschieden door de Raad, tenzij de bevoegdheid daartoe aan burgemeester en wethouders is overgedragen. Gelet op uw besluit van 28 januari 1965 om de bevoegdheid tot het benoemen van onderwijzers bij het lager onderwijs niet aan ons coilege over te dragen, nemen wij aan dat u het recht wenst te hebben de direc- teur en de leraren van de Bronsteeschool voor m.a.v.o. te benoemen en te ontslaan, een en ander overeenkomstig de bij het lager onderwijs geldende regeling. In geval van benoeming zullen wij u zo mogelijk een voordracht van drie personen aanbieden. Wij stellen u voor conform bijgevoegd ontwerp te besluiten. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 26 juni j.l.; BESLUIT: te bepalen dat de benoeming in vaste dienst van directeur en leraren van de Bronsteeschool voor m.a.v.o., alsmede het verlenen van ontslag aan de in vaste dienst aangestelde directeur en leraren van deze school, anders dan in geval van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, door de Raad zullen geschieden, een en ander op voordracht van burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 27 juni 1968. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 35