94 4e afd. 25 juli 1968 BEPALINGEN VOOR DIENSTEN VAN DE GEMEENTEREINIGING Heemstede, 10 juli 1968. Aan de Raad, De tarieven, opgenomen in de Bepalingen voor diensten van de gemeente- reiniging, zijn laatstelijk gewijzigd bij uw besluit van 16 december 1966, nr. 156. In verband met de sedertdien opgetreden kostenstijgingen, doch vooral wegens de sterke verhogingen van de kosten van de reinigings- dienst, welke het gevolg zal zijn van het afvoeren van het vuil naar Haar- •lem, achten wij een herziening van de tarieven noodzakelijk. Van deze gelegenheid kan gebruik worden gemaakt om tarieven vast te stellen voor het ledigen van containers. Voor wat de berekening van laatstbedoelde tarieven betreft, zijn wij uit- gegaan van de gedachte dat de kosten van het ledigen van containers voor ongeveer eenzelfde gedeelte moeten worden gedekt als het geval is met be- trekking tot de kosten van het ledigen van vuilnisemmers. Worden de ta- rieven aanmerkelijk hoger gesteld, dan verliest het gebruik van containers veel van zijn aantrekkelijkheid. Hierbij dient ook bedacht te worden dat de aanschaffingskosten van een container met een inhoud van 1 m3 f 700,veel hoger zijn dan die van het aantal vuilnisemmers dat men nodig heeft om eenzelfde hoeveelheid vuil te kunnen aanbieden. Op basis van het vorenstaande stellen wij u voor het tarief voor het één keer per week ledigen van een container vast te stellen op f 24,per maand; voor het tweemaal per week of eenmaal per 14 dagen ledigen ware een bedrag van f 48,resp. f 12,vast te stellen. Zodra wordt overgegaan tot een verhoging van de rechten voor het le- digen van vuilnisemmers, waarvoor wij u wellicht bij de aanbieding van de begroting voor 1969 een voorstel zullen moeten doen, zullen ook de onder- havige tarieven gewijzigd moeten worden. De overige in genoemde Bepalingen opgenomen tarieven behoren o.i. zo- veel mogelijk te worden bepaald op de bedragen van de werkelijke kosten. Berekeningen van de diverse tarieven zijn voor u ter inzage gelegd. De afvoer van vuil naar Haarlem en de invoering van containers maken het noodzakelijk ook enige andere artikelen te wijzigen. Bovendien zijn en- kele voorschriften verouderd, zoals bijvoorbeeld de bepaiing dat de komst van de vuilnisophaler moet worden aangekondigd door het luiden van een bel. Wij achten het dan ook gewenst dat de Bepalingen opnieuw worden vastgesteld. Ter toelichting van enkele artikelen, opgenomen in bijgevoegd ontwerp- besluit, delen wij u het volgende mede. Tot nu toe was officieel toegestaan dat tuinafval, emballage en andere grove stoffen tot ten hoogste 1,5 hl, mits behoorlijk samengedrukt en ge- bundeld in afmetingen van ten hoogste 100 x 50 x 30 cm, worden aangebo- den naast de vuilnisemmers. In de praktijk werd genoemde hoeveelheid vaak zeer ver overschreden, vooral door particuliere bedrijven. Teneinde tegemoet te komen aan de gebleken behoefte komt het ons gewenst voor dat de maximaal naast de vuilnisemmers te deponeren hoe- veelheid enigszins wordt verhoogd. Het maximum ware daarom te bepalen op twee bundels van genoemde afmetingen. Aan dit maximum moet dan echter voortaan de hand worden gehouden. Heeft men grotere hoeveelheden dan kunnen deze niet meer gratis worden meegenomen. Men zal deze zelf naar het terrein van de vuilnisbelt moeten brengen, c.q. naar Haarlem moeten transporteren, of men moet een aan-

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 23