97 2e afd. 25 juli 1968 GASLEVERINGSOVEREENKOMST MET DE N.V. GASVOORZIENING ZUID-KENNEMERLAND. Heemstede, 17 juli 1968. Aan de Raad, Bij uw besluit van 30 september 1965 no. 139, werd besloten medewerking te verlenen aan de oprichting door de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede c.a., Haarlemmermeer, Heemstede en Zandvoort van de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland (G.Z.K.). De akte van op- richting der vennootschap werd op 26 mei 1066 gepasseerd. De vennoot- schap heeft tot doel het inkopen van aardgas van de N.V. Nederlandse Gasunie, de berging en het transport van het gas en de levering daarvan aan de deelnemende gemeenten. De levering van het aardgas door de Gasunie aan de G.Z.K. en de Ieve- ring door de laatste aan de deelneinende gemeenten dienen vanzelfsprekend contractueel te worden geregeld. De overeenkomst tussen de Gasunie en de G.Z.K. kan niet worden gesloten voordat de overeenkomst tussen de G.Z.K. en de deeinemende gemeenten tot stand is gekomen. De Gasunie levert het aardgas aan de G.Z.K. onder gelijke voorwaarden als aan haar overige afnemers. De onderhandelingen over deze voorwaarden zijn namens de gemeentelijke en de regionale bedrijven door de Commissie Samenwerking Regionale Organen Gasvoorziening Nederland (S.R.O.G.) gevoerd. Deze onderhandelingen, welke moeizaam zijn verlopen en ongeveer 18 maanden hebben geduurd, zijn thans afgesloten. Het resultaat is door de gemeentelijke en regionale bedrijven aanvaard. De gasunie heeft de G.Z.K. de verplichting opgelegd het aardgas onder dezelfde voorwaarden aan de deeinemende gemeenten te leveren als waar- onder de G.Z.K. het aardgas van de Gasunie verkrijgt. Dit betekent der- halve, dat de gemeenten geen wijziging kunnen aanbrengen in de ontwerp- overeenkomst, omdat de Gasunie anders geen aardgas zou levereen aan de G.Z.K. en deze dan niet in staat zou zijn de gemeenten van aardgas te voorzien. De prijs van het aardgas, welke de G.Z.K. aan de gemeenten in rekening brengt, is uiteraard niet gelijk aan die welke de G.Z.K. aan de Gasunie is verschuldigd. Deze prijs dient n.l. te worden verhoogd met de kosten van rente en afschrijving van de door de G.Z.K. geïnvesteerde bedragen, de kosten van het onderhoud van het persleidingnet en de apparatuur enz.' De aan de gemeenten in rekening te brengen prijs wordt jaarlijks vastgesteld door de vergadering van aandeelhouders der vennootschap, waarin uiter- aard alle deelnemende gemeenten zijn vertegenwoordigd. Wij stellen u voor tot het sluiten van een overeenkomst voor de levering en afname van aardgas met de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland overeenkomstig het voor u bij de stukken ter inzage liggende ontwerp over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, P. M. van Drooge, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 35