98 4e afd. 25 juli 1968 VERWARMING WATER VAN OPEN ZWEMBAD. Heemstede, 4 juli 1968. Aan de Raad, Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting heeft ons medewerking gevraagd voor het doen leveren en plaatsen van een instaliatie voor de ver- warming van het water van het open zwembad. De temperatuur van het water in open zwembaden in Nederland is ge- middeld per jaar gedurende 80% van het aantal dagén waarop deze baden zÜn geopend, lager dan 20°; bijna de helft van het seizoen is de temperatuur zelfs lager dan 18°. Men kan gevoegelijk aannemen dat de omstandigheden in zwembaden in de kuststreek nog ongunstiger zijn. Gedurende de laatste vijf jaren is men dan ook overgegaan tot het kunst- matig verwarmen van het water in ongeveer 40 open zwembaden. De erva- ring leert dat het aantal bezoekers hierdoor vooral ook in het voorjaar zeer sterk stijgt. Het bestuur acht het gewenst dat een met aardgas te stoken installatie wordt gekozen. Weliswaar zijn de aanschaffingskosten hiervan, vermeer- derd met de kosten van bijkomende voorzieningen, hoger dan die van een met olie gestookte installatie, doch de stookkosten zijn veel lager, terwijl hieraan ook andere voordelen zijn verbonden, zoals de afwezigh'eid van asdelen en de geringe omvang van de installatie. D,e keuze is gevallen op een door het Ingenieursbureau voor Koeltechniek Nederland N.V. (I.B.K.) vervaardigde warmwatergenerator, welke 56.950, kost en een capaciteit heeft van 1.000.000 kcal/uur. De warm- waterdoorstroming naar de drie bassins wordt bij deze installatie geheel automatisch bestuurd, terwijl de opwarmtijden kort zijn. De generator kan worden geplaatst in het filtergebouw onder het restau- rant. Het is dan noodzakelijk dat de ruimte waarin de gasmeters van de aanwezige verbruikstoestellen zijn ondergebracht door een wand met zelf- sluitende deur van de overige ruimte wordt afgesloten. De kosten hiervan worden geraamd op 5.000, Het is niet mogelijk de benodigde hoeveelheden gas (maximaal 125 m3 per uur) aan de gasleiding in de Sportparklaan te onttrekken. Vanaf de Glipper Dreef moet daarom een hogedrukleiding worden aangelegd, waarvan de kosten 26.000,zullen bedragen. Bij de bepaling van de capaciteit van deze leiding is rekening gehouden met de eventuele aansluiting in de toe- komst van de stookinstallatie van het overdekte instructiebad, welke thans met olie wordt gevoed. Met inbegrip van de kosten van de op het terrein van het zwembad te leggen gasleiding en de door Openbare Werken te maken kosten is een krediet van 93.000,nodig. Verwacht wordt dat de hieruit voortvloeiende kapitaallasten en de overige hogere exploitatie-uitgaven volledig zullen worden gedekt door hogere ontvangsten. Wfl g-even u in overweging ons een krediet tot laatstgenoemd bedrag ter beschikking te stellen. s Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, P. M. van Drooge, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 37