87 4e afd. 25 juli 1968 WIJZIGING CENTBALE-VERWAKMINGSINSTALLATIE VAN DE ST. ANTONIUSSCHOOL VOOR L.O. Heemstede, 17 juli 1968. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs, alhier, heeft u bij brief van 8 juli j.l. gevraagd overeenkomstig artikel 84 der Lager-onderwijswet 1920 een vergoeding toe te kennen voor de kosten van wijziging van de cen- trale verwarmingsinstallatie van de St. Antoniusschool voor lager onderwijs. Deze school en de St. Antoniuskleuterschool hebben tezamen één centrale-verwarmingsinstallatie, welke met kolen wordt gestookt. De ketel hiervan is versleten. Het bestuur is voomemens thans over te gaan op het stoken met aardgas. Het is gewenst gebleken twee ketels te plaatsen, welke aan elkaar gekop- peld zullen worden. Aldus wordt een grotere bedrijfszekerheid verkregen, terwijl de stookkosten lager zullen zijn dan het geval is wanneer één grote ketel wordt geplaatst. De berekening van de gemeentelijke vergoedingen dient te worden ge- baseerd op het verschil tussen de totale kosten van de wijziging van de in- stallatie (inclusief bouwkundige voorzieningen) en de geraamde kosten van een nieuwe kolenketel. Laatstbedoelde kosten dienen te worden bestreden uit de exploitatiever- goedingen. Van bedoeld verschil kan de helft ten laste van de kleuterschool worden gebracht en de andere helft ten laste van de lagere school. De lagere school is een z.g. ingebouwde school. Dit brengt met zich dat geen integrale vergoeding van de kosten kan wor- den verleend, zoals het geval is bij toepassing van de artikelen 72 en vol- gende der Lager-onderwijswet 1920. Op grond van artikel 84 van deze wet moet in dit geval worden volstaan met toekenning van een rentevergoeding. De aanvraag voldoet aan de eisen, zodat wij u voorstellen tot toekenning van een vergoeding, als hiervoor bedoeld, te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, P. M. v. Drooge, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 7