125 4e afd. 31 oktober 1968 SUBSIDIE T.B.V. INBICHTING VEBENIGINGSGEBOUW B.K. E.H.B.O. VEBENIGING „DE BABMHABTIGE SAMABITAAN" Aan de Raad, De R.K. E.H.B.O. Verenlging ,,De Barmhartige Samaritaan" heeft aan de Herenweg een nieuw verenigingsgebouw gesticht. ,Het ontbreekt de ver- eniging echter aan middelen voor de inrichting en verwarmingsinstallaties van het gebouw. De hieraan verbonden kosten worden door het bestuur ge- raamd op respectieveiijk 3.628,67 en f 4.505,Verzocht wordt hier- voor een bijdrage van de gemeente te mogen ontvangen. Zoais u bekend kunnen de sport- en jeugdverenigingen ingevolge de daar- voor in uw vergadering van 29 februari 1968 vastgesteide verordeningen aanspraak maken op een bepaaid investeringssubsidie bij de bouw van ciubhuizen. Het komt ons voor dat ook de E.H.B.O. vereniging, welke ongeveer 110 leden telt, voor enige financiële tegemoetkoming bij haar streven naar een eigen iokaliteit in aanmerking komt. Het behoeft geen betoog dat deze vereniging zeer beiangrijk werk verricht, waarbij ook het algemeen be- iang zeer nauw is betrokken; zo verzorgt zij opleidingscursussen in eerste hulp bij rampen, eerste hulp bij ongelukken en eerste hulp in het verkeer. De vereniging ontvangt dan ook, evenais de afdeling Heemstede van de Aigemene E.H.B.O. Vereniging, een jaariijks subside van f 150,ver- meerderd met een bedrag van 1,per iid. Voorts hebben wij bij de be- oordeling van het ingediende verzoek nog in aanmerking genomen dat laatstgenoemde afdeling reeds tien jaar gedurende vier uur per week gra- tis een lokaal van de Crayenesterschool in gebruik heeft. Wij menen daarom dat er aanleiding bestaat een subsidie toe te ken- nen. Wij stellen u voor dit te bepalen op 3.600,zijnde de kosten van inrichting van het verenigingsgebouw. De kosten van de verwarmingsin- stallaties dienen o.i. op andere wijze te worden gedekt. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het verzoek van de R.K. E.H.B.O Vereniging ,,De Barmhartige Samaritaan" te Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 16 oktober j-i- aan de R.K. E.H.B.O Vereniging „De Barmhartige Samaritaan" te Heemstede een eenmalig subsidie van 3.600,toe te kennen ten behoeve van de inrichting van het verenigingsgebouw. Heemstede, 16 oktober 1968. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: De secretaris, Heemstede, 31 oktober 1968. De Raad voornoemd, irzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 23