121 4e afd. 31 oktober 1968 AANSCHAFFING LEEKMIDDELEN C. A. NIC. BEETSSCHOOL Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Schoien alhier, heeft op 3 september jl. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwljswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool. De aanvraag heeft betrekking op de aanschaffing van leermiddelen voor rekenen en taal, spelmateriaal en 8 kasten voor de opberging van dit materiaal, een en ander in verband met de invoering van een experimen- tele speelleerklas aan genoemde school. Deze klas heeft tot doel de overgang van kleuter- naar basisonderwijs zo gunstig mogelijk te doen verlopen door het onderwijs meer aan te passen aan de leeftijd van het kind in het eerste schooljaar. Het experi- ment staat onder leiding van het Christelijk Pedagogisch Studiecentrum. De aan te schaffen opbergkasten zullen tevens dienst doen als scheidings- wanden in het lokaal, waardoor het mogelijk wordt met groepjes leer- lingen te werken, hetgeen bij deze methode noodzakelijk is. Wij menen dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van genoemd wetsartikel heeft gedaan en dat bij inwilliging van de aanvraag de normale eisen niet zullen worden oversehreden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de gevraag- de medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvraag dd. 3 september 1968 van het bestuur van de Ver- eniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en meu- bilair in verband met de vorming van een speelleerklas aan de Nicolaas Beetsschool; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 2 oktober j.l. gelet op artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920; Heemstede, 2 oktober 1968. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 31 cktober 1C68. De Raad voornoemd, De secpétaris, De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 7