139 2e afd. 28 november 1968 UITRERING AAN GEMEENTEPERSONEEL IN VERBAND MET NACALCULATIE „TREND" 1968. Heemstede, 13 november 1968. Aan de Raad, In een circulaire van 17 oktober 1968, nr. AB 68/U 2175, deelt de Staatssecretaris van Biimenlandse Zaken mede, dat uit de thans beschik- baar zijnde gegevens is gebleken, dat de per 1 januari en per 1 mei 1968 in- gegane salarisverhogingen voor het overheidspersoneel gedurende de waar- nemingsperiode van 1 juli 1967 tot en met 30 juni 1968 zijn achtergebleven bij de loonontvvikkeling in het particuliere bedrljfsleven. Volgens de uitkomsten van de zogenaamde nacalculatie bedraagt de hier- voor bedoelde achterstand, uitgaande van de huidige salarissen, 1,19%. Het ligt in de bedoeling deze achterstand op te heffen door de toekenning van een suppietoire uitkering welke, gelet op de gemiddelde ingangsdatum van de verhogingen in het particuliere bedrijfsleven, 0,88% van het jaar- salaris zou moeten bedragen. Niettegenstaande het feit, dat de Regering van oordeel is, dat afwijking van het tot nog toe gevolgde systeem van procentuele uitkering der na- calculatie niet past in het kader van een evenwichtig personeelsbeleid heeft zij ditmaal, bij wijze van incidentele maatregel, besloten aa,n het gehele rijkspersoneel een uitkering-ineens te verstrekken van 116,welk be- drag overeenkomt met 0,88% van het gemiddelde jaarsalaris bij de gehele rijksoverheid. Over de overige inkomensbestanddelen, zoais kindertoelagen, overwerk en toelagen wegens onregelmatige dienst, zal de uitkering wêl procentueel geschieden. De Staatssecretaris verzoekt eenzelfde voorziening eds hiervoor bedoeld te treffen ten behoeve van het personeel in dienst der gemeente. Op het moment, dat wij dit schrijven, is het advies van het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke perso- neelsaangelegenheden nog niet ontvangen. Verwacht mag worden dat de aangesloten gemeenten zal worden geadviseerd zich aan de voor het rijks- personeel getroffen regeling te conformeren. De hierboven aangehaalde circulaire is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor aan het verzoek van de Staatssecretaris te voldoen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 39