16 2e afd. 30 januari 1969 VERORDENING PRIJZEN GAS, WATER EN ELEKTRICITEIT Heemstede, 22 januari 1969. Aan de Raad, Als gevolg van de inwerkingtreding van de Wet op de Omzetbelasting 1968 op 1 januari j.l. dient uit de tarieven voor gas, water en elektriciteit te worden geëlimineerd de omzetbelasting, welke tot dat tijdstip daarin geacht zou worden verdisconteerd te zijn (zogenaamde voordruk). Over de aldus verkregen netto-prijs zal 4 omzetbelasting verschuldigd zijn, weike aan de verbruiker dient te worden doorberekend. Met betrekking tot de tarie^en voor gas zijn de N.V. Nederlandse Gasunie en de Vereniging Samenwerking Regionale Organen Gas- voorziening tot de conclusie gekomen, dat de voordruk daarin een te ver- waarlozen factor vormt. Dit betekent, dat de tarieven, welke voor 1 januari 1969 van kracht waren, van dat tijdstip af als netto-prijs zulien geiden en de verbruikers daarover 4 omzetbelasting verschuldigd zullen zijn. Door de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Ne- derland is de voordruk, welke in de tarieven voor water tot uitdrukking kwam, globaal geschat op 1 Deze schatting is door berekeningen van het Ministerie van Economische Zaken gestaafd. Het watertarief kan dus ingaande 1 januari 1969 van 50 cent tot 49,5 cent per m3 verlaagd wor- den, met dien verstande uiteraard weer dat dit laatste bedrag voor de ver- bruikers met 4 omzetbelasting verhoogd wordt. De Vereniging van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Neder- land acht voor de bepaling van de nieuwe tarieven voor elektriciteit een splitsing nodig in de ten laste van de stroomleverende bedrijven komende brandstofkosten en exploitatiekosten. Het vervallen van de voordruk heeft voor wat de eerstgenoemde kosten betreft een geschatte prijsverlaging ten gevolge van 0,1 cent per kWh en voor wat de laatstgenoemde kos- ten betreft van 0,05 cent per kWh. De vereniging adviseert dit laatste be- drag aan de verbruikers ten goede te laten komen in de vorm van een be- scheiden verlaging van het bedrag van het vastrecht van 0,60 6, per jaar. De aan de hand van de hierboven vermelde adviezen berekende nieuwe tarieven, exclusief omzetbelasting, zijn neergelegd in nevensgaand ont- werp-besluit. Wij hebben ter wille van de overzichtelijkheid gemeend U de prijzen- verordening in haar geheel opnieuw ter vaststelling te moeten aanbieden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 51