24a, b 4e afd. 27 februari 1969 3e WIJZIGING VEKOBDENING HUISVUILBELASTING le WIJZIGING BEPALINGEN VOOK DIENSTEN VAN DE GEMEENTEKEINIGIN G Heemstede, 22 januari 1969. Aan de Raad, Ingevolge een beslissing van het gemeentebestuur van Haarlem mag sedert december j.l. voor het aanbieden van huisvuil dat verwerkt wordt in de gemeentelijke vermalingsinrichting, gebruik worden gemaakt van plastic zakken, mits deze aan bepaalde eisen voldoen. De treksterkte van de zakken moet zodanig zijn dat de vermalings- inrichting deze in stukken kan trekken zonder dat de transportgang ver- stopt raakt. Anderzijds moeten zij sterk genoeg zijn om daarin een hoe- veelheid huisvuil, waartoe ook glasscherven e.d. kunnen behoren, over enige afstand te kunnen vervoeren zonder dat zij scheuren. Uit experimenten is gebleken dat een foliedikte van 0,05 mm aan de te stellen eisen voldoet. De afmetingen van de zakken moeten 60 x 80 cm zijn. Om dergelijke gekwalificeerde zakken te kunnen onderscheiden van andere zullen zij worden voorzien van een opdruk ,,Reinigingsdienst Ken- nemer Gemeenten" of een soortgelijke aanduiding. De distributie van de plastic zakken is in handen gegeven van een in Haarlem gevestigde groothandel in levensmiddelen, die voor de doorver- koop in de eerste plaats melkslijters inschakelt, daar deze bijna dagelijks huis aan huis komen. Desgewenst kunnen ook drogisten, sigarenwinkeliers en anderen bij de verkoop worden betrokken. De prijs zal 2,35 per 20 stuks zijn, inclusief omzetbelasting. In verband met het gebruik van zakken dienen de Verordening op de heffing van een recht voor het ophalen van huisvuil en de Bepalingen voor diensten van de gemeentereiniging te worden aangevuld in die zin dat een plastic zak van voorgeschreven model en kwaliteit gelijkgesteld wordt met een uniforme vuilnisemmer. De nodige wijzigingen zijn vervat in bijgevoegde ontwerp-besluiten, welke wij u ter bekrachtiging aanbieden. Hierin is tevens een wijziging opgenomen van artikel 7 der genoemde Bepalingen, betrekking hebbend op de hoeveelheid huisvuil welke op het beltterrein in ontvangst wordt genomen. Deze hoeveelheid is maximaal 1 m3, waarvoor een bedrag van 6,verschuldigd is. Gebleken is dat er behoefte bestaat aan een tarief voor het in ontvangst nemen van maxi- maal m3; het aantal particulieren dat zo'n hoeveelheid komt aanbieden, is namelijk vrij groot. Een bedrag van 6,is voor deze hoeveelheid o.i. te hoog. Wij geven u in overweging voor het in ontvangst nemen van maximaal m3 een tarief van 3,in te voeren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 15