26 rK 2e afd. 27 februari 1969 WIJZIGING VAKANTIE-UITKERING. Heemstede, 12 februari 1969. Aan de Raad, Bij uw besluit van 30 mei 1968, nr. 69, werd aan het daarvoor in aan- merking komende gemeentepersoneel over het tijdvak van 1 juni 1967 tot en met 31 mei 1968, in afwijking van het bepaalde in artikel 31 van het Algemeen Ambtenarenreglement, een vakantie-uitkering toegekend over- eenkomstig de regeiing, welke voor het rijkspersoneel hieromtrent is of zal worden getroffen. De nieuwe berekeningswijze betekende in enkele gevallen een geringe versiechtering in de aanspraken op vakantie-uitkering ten opzichte van de aanspraken krachtens de bestaande regeiing. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappeiijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden had daarom in zijn brief van 1 mei 1968, nr. 3278 CB, in overweging gegeven in het raadsbesluit een garantie- bepaling op te nemen op grond waarvan niet minder aan vakantie-uit- kering zou worden uitbetaaid dan het bedrag, waarop de ambtenaar op grond van de bestaande regeling aanspraak heeft. Op ons voorstel werd een dergelijke bepaling niet in het raadsbesluit opgenomen, omdat het hier om slechts enkele gevallen en dan nog om zeer geringe bedragen ging. Blijkens de voor uw ieden ter inzage iiggende brief van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland dd. 6 augustus 1968, nr. 170, stelt dit Coiiege zich op het standpunt, dat over de onderhavige materie advies had moeten worden gevraagd aan de commissie voor georganiseerd overleg, nu van de aanbeveling van het Centraal Bureau is afgeweken. Genoemd College verzoekt te bevorderen, dat uw oorspronkelijke besluit wordt ingetrokken en wordt vervangen door een besluit, waaromtrent vooraf advies is inge- wonnen van de commissie voor georganiseerd overleg. Wij stellen U voor aan dit verzoek te voldoen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. De hierboven aangehaalde brieven, alsmede het advies van de commissie voor georganiseerd overleg, zijn bij de stukken ter inzage geiegd. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de commissie voor georganiseerd overieg; BESLUIT: I. in te trekken zijn besluit van 30 mei 1968, nr. 69; H. in afwijking van het bepaalde in artikel 31 van het Algemeen Amb- tenarenreglement, aan het daarvoor in aanmerking komende gemeen- tepersoneel over het tijdvak van 1 juni 1967 tot en met 31 mei 1968 een vakantie-uitkering toe te kennen overeenkomstig de regeling, welke voor het rijkspersoneei hieromtrent is of zal worden getroffen'. Heemstede, 27 februari 1969. De Raad voornoemd, De secoetaris, irzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 33