4e afd. 27 februari 1969 29 UITBREIDING TENNISBANEN GROENENDAAL Heemstede, 12 februari 1969. Aan de Raad, Overeenkomstig het bij de behandeling van de begroting voor 1969 ge- dane verzoek hebben wij doen nagaan of het mogelijk is het tennisbanen- complex in Groenendaal uit te breiden. Hierbij is gebleken dat zonder zeer'hoge kosten het gedeelte van het complex dat onmiddellijk naast het verversingshuis is gelegen, in noord- oostelijke richting iets kan worden uitgebreid, waardoor men hier naast de vier reeds aanwezige banen nog een vijfde baan kan aanleggen (het totale aantal banen wordt dan 13 De afrastering zal na de uitbreiding weliswaar vrij dicht bij de gemeente- woning Groenendaal 4 staan, doch de huurders hebben hiertegen geen enkel bezwaar. De kosten van het ver- en bijplaatsen van hekwerken, het aanleggen van de vijfde baan en het enigszins wijzigen van de vier tennisbanen worden geraamd op 12.400,Gelet op de huuropbrengst van de extra te ver- krijgen baan 4.200,per jaar) is deze investering geheel rendabel. Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting heeft ons verder ge- vraagd eraan mee te werken dat een z.g. oefenkooi wordt gemaakt voor de training van wedstrijdspelers. Een dergelijke kooi, welke op vrijwel elk modem tennispark aanwezig is, kan op eenvoudige wijze worden gemaakt naast de nieuw aan te leggen baan, waarbij geprofiteerd kan worden van een bestaande hoge muur en het hekwerk van de baan. De kosten van deze voorziening worden geraamd op 1.750, Wij stellen u derhalve voor ons een krediet van 14.150,te verlenen. Wij merken nog op dat een verdere uitbreiding van het tennispark naar ons oordeel niet verantwoord is. Het natuurschoon van Groenendaal zou hierdoor emstig worden geschaad daar verscheidene bomen zouden moeten worden opgeofferd. Bovendien zijn de kosten van die uitbreiding onevenredig hoog. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 12 februari j.l.; BESLUIT: a. ten behoeve van de uitbreiding van het aantal tennisbanen van het ten- nispark ,,Groenendaal" en het maken van een oefenkooi een krediet van 14.150,beschikbaar te stellen; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in tien jaren. Heemstede, 27 februari 1969. De Raad voornoemd, .ecretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 39