32 4e afd. 27 februari 1969 BESTEMMING TERREIN VUILNISBELT Heemstede, 17 februari 1969. Aan de Raad, De met de gemeente Haarlem gesloten overeenkomst inzake de verwij- dering van het huisvuil en het grofvuil betekent dat op korte termijn n.l. zodra de twee nieuwe vuilnisauto's in bedrijf genomen kunnen worden het beltterrein aan de Cruquiusweg gesloten kan worden en een beslissing moet worden genomen met betrekking tot de toekomstige bestemming van dit terrein met een oppervlakte van ruim 6 ha. Bij de keuze van deze bestemming moet rekening worden gehouden met de toestand waarin het terrein zich b«vindt. Gedurende vele jaren zijn hier vuilnis en materialen gestort zonder enige voorsortering. Het terrein heeft een zeer ongelijke ligging; er komen hoogteverschillen voor van ca. 6 meter. In beginsel zijn de volgende mogelijkheden aanwezig: 1. het terrein afdekken met teelaarde en voorzien van een in het landschap passende beplanting. De Nederlandsche Heide Mij. adviseert deze bestemming. Een terzake uitgebracht rapport met begroting van kosten is voor u ter inzage ge- legd. 2. het terrein egaliseren en vervolgens sportvelden aanleggen. Het egali- seren zal gezien de grote hoogteverschiilen en de gevarieerde samen- stelling van de belt niet eenvoudig en zeer kostbaar zijn. Het is voorts niet onwaarschijnlijk dat na. egalisatie nog zeer onregelmatige nazak- kingen mogen worden verwacht. Toch zouden wij deze oplossing en de hieraan verbonden kosten nader willen bestuderen. Indien sportvelden kunnen worden aangelegd krijgt het terrein een zinvolle bestemming, hetgeen van de eerst aangeduide mogelijkheid niet kan worden gezegd. 3. het vuilnis verwijderen en vervolgens het terrein gebruiken voor de aan- leg van sportvelden. Het uitvoeren van dit werk is zeer kostbaar, gezien de grote hoeveelheden vuilnis, welke zouden moeten worden afgevoerd, n.l. 200.000 m3. Een ra- ming van de hieraan verbonden kosten is eerst te verstrekken indien vast- staat naar welk terrein de belt kan worden afgevoerd. Dit terrein hebben wij tot heden noch in deze noch in een andere gemeente weten te vindens. Ten behoeve van een nadere bestudering van de sub 2 omschreven moge- lijkheid is het vereist dat een nauwkeurige kaart met hoogtelijnen van het terrein wordt gemaakt, aan de hand waarvan de kosten van het egaliseren kunnen worden begroot. Het maken van deze tekening vergt een bedrag van 7.000, De kosten van het door de Nederlandse Heide Mij. uitgebrachte rapport hebben f 2.400,bedragen. Wij stellen u voor ons een krediet van 9.400,ter beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 45