2e afd. 27 maart 1969 41 a GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING REGIONALE POLITIESCHOOL NOORD-HOLLAND Heemstede, 12 maart 1969. Aan de Raad, Teneinde tot een betere, op de praktijk gerichte theoretische scholing en een betere lichamelijke en mentale vorming van het jonge politieperso- neel te komen verdient het ten zeerste aanbeveling de opleiding van de adspiranten van gemeentepolitie in internaatsverband te doen plaatsvin- den. In verband hiermede zijn reeds drie regionale politiescholen annex inter- naat voor gemeentepolitie opgericht, t.w. a. het Zuidnederlands Instituut voor gemeentepolitieopleiding te Heerlen (voor de provincies Noord-Brabant en Limburg en een deel van Gel- derland); b. de Politie-opleidingsschool Noordoost-Nederland te Lochem (voor de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijssel en een deel van Gelderland) c. de Opleidingsschool voor gemeentepolitie te Leusden (voor de provin- cies Zeeland, Zuid-Holland en Utrecht), waartoe de betrokken gemeenten een gemeenschappelijke regeling heb- ben aangegaan. De adspiranten van de Rijkspolitie worden eveneens in een internaat opgeleid, terwijl de Gemeentepolitie te Amsterdam op 2 oktober 1967 een voorlopig internaat in gebruik heeft genomen, welk internaat echter te klein is om daarin de adspiranten van de andere gemeenten in Noord- Holland te huisvesten. Alleen aan de opleidingsscholen te Rotterdam en 's-Gravenhage en aan de regionale opleidingsschool te Overveen geschiedt de opleiding van de adspiranten nog buiten internaatsverband. Aangezien in de provincie Noord-Holland met het oog op de werving van jong politiepersoneel (de adspiranten kunnen thans al op 17-jarige leeftijd worden aangesteld) sterk de behoefte aan een internaatsopleiding bestaat, werd namens de burgemeesters van alle gemeenten met gemeentepolitie in Noord-Holland langdurig overleg met het Ministerie van Binnenlandse Zaken gepleegd, teneinde ook in deze provincie op basis van een gemeenschappelijke regeling de oprichting van een regionale politieschool met internaat te verwezen- lijken. Als resultaat van deze besprekingen wordt thans voorgesteld met de gemeenten Alkmaar, Amstelveen, Amsterdam, Beverwijk, Bloemendaal, Bussum, Haarlem, Haarlemmermeer, Den Helder, Hilversum, Hoorn| Huizen, Laren, Naarden, Velsen, Wormerveer, Zaandam en Zandvoort een gemeenschappelijke regeling aan te gaan, welke ten doel heeft de organi- satie van de opleiding van het gemeentelijke politiepersoneel op een cen- trale politie-opleidingsinrichting met intemaat. Daar het voor de vorming van de adspiranten gewenst is, dat zij met het drukke verkeer en de verdere moeilijkheden van een grote stad wor- den geconfronteerd en gezien de omstandigheid dat de meerderheid der leerlingen Amsterdamse adspiranten zullen zijn en Amsterdam vrijwel alle docenten zal leveren, is het noodzakelijk het instituut in Amsterdam of in de onmiddellijke omgeving daarvan te vestigen. In Amsterdam of naaste omgeving is echter geen gebouw beschikbaar, dat voldoet aan redelijke eisen om daarin een politieschool met intemaat

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 21