41a 2e afd. 27 maart 1969 OEMEENSCHAPPELIJKE KEGELING REGIONALE POLITIESCHOOL N OORD-HOLL AND De Raad der gemeente Heemstede; overwegende, dat het ter behartiging van de opleiding van het politie- personeel der gemeente gewenst is een gemeenschappelijke regeling te treffen; gelet op de Wet gemeenschappelijke regelingen; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 12 maart 1969; BESLUIT: met de raden der gemeenten Alkmaar, Amstelveen, Amsterdam, Bever- wijk, Bloemendaal, Bussum, Haarlem, Haarlemmermeer, Den Helder, Hil- versum, Hoom, Huizen, Laren, Naarden, Velsen, Wormerveer, Zaandam en Zandvoort een gemeenschappelijke negeling aan te gaan tot de bouw en exploitatie van een in Amsterdam te stichten regionale politieschool voor gemeentepolitie in Noord-Holland van de volgende inhoud: par. 1. Algemene bepaiingen Artikel 1. Deze gemeenschappelijke regeling heeft ten doel de organisatie van de opieiding van het politiepersoneel der tot de regeling toegetreden Noord- hollandse gmeenten op een centrale politie-onderwijsinrichting, voor zover daarvoor van rijkswege niet een ander instituut is aangewezen. Artikel 2. Ter bereiking van dit doel wordt bij deze ingesteld een rechtspersoon- lijkheid bezittend lichaam onder de naam van: Politie-Opleidingsschoo! Noord-Holland, hierna te noemen: Politieschool. Artikel 3. De Politieschool heeft haar zetel te Amsterdam. par. 2. V'an de bestuursorganen Artlkel 4. De bestuursorganen van de Politieschool zijn een algemeen bestuur, een dagelijks bestuur en een voorzitter. Artikel 5. 1. Het algemeen bestuur bestaat uit de burgemeesters der deelnemende gemeenten. Zij zijn ambtshalve lid van dit bestuur. 2. In geval van verhindering worden de leden van het algemeen bestuur vervangen door degenen, die ingevolge het bepaalde bij of krachtens de Gemeentewet het ambt van burgemeester waamemen. 3. Het algemeen bestuur kiest voor de tijd van drie jaar uit zijn midden een voorzitter. Artikel 6. 1. Het dagelijks bestuur bestaat uit de voorzltter van het algemeen be- stuur, de burgemeester van Amsterdam en 4 andere stemgerechtigde leden, welke leden voor de tijd van drie jaar door het algemeen bestuur

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 23