51 2e afd. 24 april 1969 JAARWEDDE DER WETHOUDERS Heemstede, 16 april 1969. Aan de Raad, De jaarwedde van de wethouders is laatstelijk bij besluit van Gedepu- teerde Staten van 16 juli 1968, nr. 144, goedgekeurd bij Koninklijk Be- sluit van 4 deeember 1968, nr. 1, ingaande 1 januari 1968, bepaald op 14.825,—. Bij brief van 1 april 1969, afdeling 5, nr. 217, hebben Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat zij het voornemen hebben om, te rekenen van 1 januari 1969 af, het bedrag der jaarwedde van elk der wethouders dezer gemeente, als behorende tot de groep van gemeenten met een inwonertal van 24001 tot en met 30000, nader vast te stellen op 15.975, Met de voorgestelde verhoging wordt een aanpassing beoogd aan het gestegen loonpeil van het personeel in overheidsdienst en blijft de bestaande verhouding tot het salaris van de Burgemeester bestendigd. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 100 van de gemeentewet ver- zoeken Gedeputeerde Staten met het oordeel van uw raad over deze wedde- verhoging in kennis te worden gesteld. Gedeputeerde Staten delen verder in hun brief mede, dat enkele ge- meenteraden bezwaar hebben gemaakt tegen het feit, dat zij zich telken- male moeten uitspreken over verhoging van de jaarwedden van de wet- houders in hun gemeenten, ook als er uitsluitend sprake is van aanpassing aan de trendverhogingen. Ten einde aan dit bezwaar tegemoet te komen en een min of meer automatische aanpassing mogehjk te maken stellen zij uw College in de gelegenheid zich er mede akkoord te verklaren, dat toekomstige wedde- wijzlgingen zullen worden toegepast tot dezelfde percentages, als waar- mede de overheidssalarissen in verband met de algemene bewegingen in het loon- en salarisniveau worden herzien. Aangezien ik het alleszins rechtvaardig acht, dat de wethouders, zowel nu als in de toekomst, de trendverhogingen voor het overheidspersoneel deelachtig worden, stel ik u voor met het voomemen van Gedeputeerde Staten in te stemmen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. het College van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland zijn instemming te betuigen met het voomemen: a. de jaarwedde van elk der wethouders dezer gemeente, te rekenen met ingang van 1 januari 1969, nader vast te stellen op 15.975, b. de onder a genoemde bedragen in de toekomst te verhogen met dezelfde percentages, als waarmede de overheidssalarissen in verband met de al- gemene bewegingen in het loon- en salarisniveau worden herzien. De Burgemeester van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van de burgemeester; gelet op artikel 100 der gemeentewet; BESLUIT: Heemstede, 24 april 1969. De Raad voomoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 19