57 2e afd. 29 mei 1969 VERPLAATSINGSKOSTENVERORDENING Heemstede, 14 mei 1969. Aan. de Raad, Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van go- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft ons bij een circulaire van 24 april 1969, nr. 2300, een nleuw model-verpiaatsingskostenverordening doen toekomen, zulks ter vervanging van de regeling, welke tot leidraad heeft gediend voor de bij Uw besluit van 30 november 1962, nr. 129, vastgestelde V erplaatsingskostenverordening. De nie.uwe regeling is aangepast aan het vorig jaar bij Koninklijk be- sluit van 29 maart 1968. Stbl. 190, gewijzigde Rijksverplaatsingskosten- besluit 1962. Over het model is in het Centraal Orgaan overeenstemming met de per- soneelsorganisaties bereikt zodat, bij een eventuele invoering daarvan, plaatselijk overleg achterwege kan blijven. Wij zijn van mening, dat het gewenst is voor het personeel dezer ge- meente een regeling vast te stellen in overeenstemming met bovenge- noemd model. De voomaamste verschillen ten opzichte van de thans geldende verorde- ning zijn de volgende: De bepaling inzake de toekenning van een tegemoetkoming in de over- drachtskosten bij aankoop van een woning is geschrapt. Het minimumbedrag der vergoeding voor de uit de verhuizing direct voortvloeiende kosten, genoemd in artikel 5, zal volgens de nieuwe regeling momenteel 1.154,98 bedragen tegenover f 500,in de bestaande rege- ling. Eerstgenoemd bedrag is gebaseerd op het maximumsalaris van hoofdvakman, hetwelk thans f 908,per maand bedraagt. De in artikei 8 opgenomen mogelijkheid tot vergoeding van reiskosten voor gezinsbezoek aan jeugdige werknemers is verruimd. Ingevolge de be- staande regeling kunnen aan belanghebbenden tot en met de 23-jarige leef- tijd eenmaal per maand de reiskosten voor gezinsbezoek worden vergoed. In de nieuwe verordening is de betreffende bepaling gewijzigd in die zin, dat deze vergoeding tot en met de 17-jarige leeftijd eenmaal per week kan worden verleend en in de leeftijd van 18 tot en met 24 jaar eenmaal per 14 dagen. In de gehele verordening is thans sprake van woongebied in plaats van de gemeente. Met deze benaming wordt vooruit gelopen op de invoering van het nieuwe. Algemeen Ambtenarenregiement, waarin naxier zai wor- den omschreven, wat onder woongebied wordt verstaan. Wij stellen U voor de nieuwe verpiaatsingskostenverordening overeen- komstig bijgaand ontwerp vast te steilen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 7