71 4e afd. 31 juli 1969 INRICHTING PRACTICUM-LOKAAL BRONSTEESCHOOL Heemstede, 9 juli 1969. Aan de Raad, Mede met het oog op het eindexamenprogramma is het zeer gewenst dat het onderwijs in natuurkunde aan de mavo-scholen wordt gegeven met behulp van een natuurkunde-practicum. Het rijks-leerplan voor de mavo-schoien, waarop ook het leerplan van de Bronsteeschool îs afgestemd, gaat uit van het gebruik daarvan. De iokalen van de Bronsteeschool zijn te klein van oppervlakte om een practicum te kunnen herbergen. Daarom zullen twee lokalen moeten wor- den samengevoegd tot één. De kosten van deze verbouwing met bijkomende voorzieningen worden blijkens de voor u ter inzage geiegde begrotmg ge- raamd op 42.250,Tot de bijkomende voorzieningen behoren o.m. het aanbrengen van een akoestisch plafond, verduisteringsgordijnen en vloer- bedekking, het aanleggen van gas-, water- en elektriciteitsleidingen, het inbouwen van twee vitrinekasten, alsmede het aanbrengen van een demon- tabele wand tussen het eigenlijke practicumgedeelte en het „kabmet waar de lessen worden voorbereid en het demonstratiemateriaal kan worden schoongemaakt en opgeslagen. Voor het nieuw te vormen lokaal, dat behalve voor onderwijs in natuur- kunde ook kan worden gebruikt voor onderwijs in scheikunde en biologie, is het volgende meubilair nodig: één grote demonstratietafel en 12 twee- persoons-leeriingentafels, alle met aansluiting voor gas-, water- en elek- triciteit (zwakstroom), twee lange tafeis, te plaatsen langs de wand een zuurkast, 8 instrumentenkasten, een doorgeeftafel en een grote werktafel met spoelbakken. De kosten van een en ander worden begroot op Tenslotte is voor de aanschaffing van lesmateriaal voor natuurkunde een bedrag van rond 10.000,— nodig. Dit bedrag is gebaseerd op de door de minister van Onderwijs en Wetenschappen terzake vastgestelde norm. Wij stellen u derhalve voor ten behoeve van de vorming van een practi- cum-lokaal een krediet van f 42.250,— beschikbaar te stellen, alsmede kre- dieten van f 14.200,voor de aanschaffing van meubilair en van 10.000, voor de aanschaffing van lesmateriaal. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, P. M. van Drooge, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 1