73 4e afd. 31 juli 1969 AANSCHAFFING LEER- EN HULPMIDDELEN EN MEUBILAIR BOSCH EN HOVENSCHOOL Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft op 18 juni j.I. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen ten behoeve van de Bosch en Hovenschool. De aanvraag betreft de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meubilair (opbergkasten) in verband met de vorming van een speelleerklas aan die school. Soortgelijke aanvragen ten behoeve van de Nic. Beetsschool en de Prinses Beatrixschool werden reeds ingewilligd, laatstelijk bij uw besluit van 24 april 1969, no. 43. Zoals bekend, heeft de vorming van een speelleerklas tot doei de over- gang van kieuter- naar basisonderwijs zo gunstig mogelijk te doen ver- iopen door het onderwijs meer aan te passen aan de leeftijd van het kind in het eerste schooljaar. Wij menen dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van genoemd wetsartikel heeft gedaan en dat bij inwilliging van de aanvraag de normale eisen niet zullen worden overschreden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de ge- vraagde medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvraag dd. 18 juni 1969 van het bestuur van de Vereni- ging Bijzondere Protestantse Scholen aihier, om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mo- gen ontvangen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en meubi- lair in verband met de vorming van een speelleerklas aan de Bosch en Hovenschool; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voidoet; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 9 juli j.l.; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Heemstede, 9 juli 1969. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, P. M. van Drooge, loco. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 31 juli 1969. De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 5