79 4e afd. 28 augustus 1969 VOORZIENING R.K. SCHOOL „VALKENBURG" Heemstede, 6 augustus 1969. Aan de Raad, Het Bestuur van de Stiehting R.K. Onderwijs Heemstede heeft op 9 juli j.l. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het treffen van voor- zieningen aan de R.K. school „Valkenburg". Deze school is in 1966 gevormd door een fusie van de St. Aloysiusschool en de St. Augustinusschool, resp. Molenwerfslaan 7 en 9. Aan een definitieve verbinding van beide schoolgebouwen door middel van een gang wordt emstig behoefte gevoeld om een betere communicatie tussen het personeel mogelijk te maken en voorts o.m. om onnodig tijd- verlies te voorkomen. Het maken van deze verbindingsgang is ook door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen verplicht gesteld bij de aan het bestuur verleende toestemming om voor beide gebouwen één hoofd aan te stellen. De aanvraag heeft voorts betrekking op de wijziging van een lesiokaal in een personeelskamer en op een reorganisatie van de speelplaats en het schoolterrein aan de voorzijde. Wij menen dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van genoemd wetsartikel heeft gedaan en dat de normale eisen bij inwilliging van de aanvraag niet zullen worden overschreden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de aan- vraag in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvraag dd. 7 juni 1969 (ingekomen op 9 juli 1969) van het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeente- kas te mogen ontvangen voor het treffen van voorzieningen aan de R.K. school ,,Valkenburg"; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voidoet; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 6 augustus j.l.; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 28 augustus 1969. De Raad voomoemd, lorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 5